Středověký svět byl hodně nebezpečný!

recenze

Druhou nohou v hrobě (2016) / Lucy2211
Druhou nohou v hrobě

Konečně pořádná detektivka! To byla má slova, když jsem se začítala do této knihy. Po velkém zklamání v podobě povídkové knihy "Zimní ryby" byla tato příjemnou změnou. Ale přiznávám, že jsem k této z počátku přistupovala trošičku s nedůvěrou, protože české autory moc nemusím. Ale na druhou stranu miluji historii a historické romány a tak jsem se do této s chutí pustila.
Začátek nás zavádí do kláštera, kde se poprvé setkáváme s naším hlavním hrdinou Bočkem. Je to šlechtic, ale jeho rod je poměrně chudý, pokladnice je prázdná a mimo jména nemá Boček nic. Do šlechtického stavu tento rod kdysi uvedl sám král Vladislav II. Král z významného rodu Přemyslovců. Boček žije v klášteře společně s mnichy a doufá ve šťastný život leč za mohutnými hradbami starého kláštera. Má tu vše, co potřebuje. Teplé jídlo, nocleh. Víc by si ani nedovedl přát. Jenže osud má s naším hlavním hrdinou zdaleka jiné plány.

Jednoho dne se totiž Boček doslechne, že je jeho otec vážně nemocen a tak musí okamžitě opustit klášter a navíc pátrat po svém zmizelém bratrovi Hynkovi. Na své cestě poznává lásku, dobrodružství, nebezpečenství, ale také naději, že vše dobře dopadne. Jak to nakonec osud s Bočkem domyslí? Dokáže uzdravit svého otce a nalézt svého milovaného bratra?

Kniha se četla moc dobře, kapitoly byly krátké a tak to šlo od ruky. Styl psaní byl jednoduchý v ich-formě (1.osobě) vyprávěn samotným Bočkem. Konečně kniha od českého autora, která mi vyloženě sedla a trefila se do nálady. Byla odpočinková, poučná a já se ráda ocitla ve středověkém světě plným loupeživých banditů, mnichů, rytířů, králů a všech jiných ostatních obyvatel.

Věřím, že všichni fanoušci historických románů, detektivních příběhů a vůbec historie budou jásat, až se jim dostane tato kniha do rukou. Stejně jako já. Jsem nadšená a určitě po této milé zkušenosti budu dávat více šancí našim českým autorům.
Můžu vám říci, že jsem tento skvělý příběh nečetla naposledy a rozhodně po knize sáhnu v budoucnu znovu. Ráda se opět setkám s Bočkem a jeho přáteli i nepřáteli. Ráda se opět ocitnu ve středověku a už nyní se na to těším. Za mě velké doporučení :-)
Knize dávám plný počet a tímto také děkuji Nakladatelství Moba za poskytnutí recenzního výtisku.