Láska a smrt jsou mocné rivalky...

recenze

Případ holasické lásky (2016) / Lucy2211
Případ holasické lásky

Mé první setkání s panem autorem dopadlo mnohem lépe než jsem sama očekávala. Už jen proto, že si s českými autory moc nerozumím. U tohoto díla jsem se trošku obávala, že to bude čistě smyšlený příběh, naštěstí mé obavy nebyly na místě. Jak sám autor na začátku i na konci knihy uvádí, držel se historických faktů a archeologických nálezů.
Z počátku jsem si myslela, že to bude historický román, ale vzápětí jsem své mínění opravila a začetla se do historické detektivky.
Příběh nás zavádí na Velkou Moravu, kde vládl král Svatopluk. Hlavním hrdinou celého příběhu je ovšem druhý nejmocnější a nejdůležitější muž království, kníže Slavomír. A nesetkáváme se jen s ním, ale i s celou jeho věrnou družinou. Já osobně jsem si moc oblíbila jeho pobočníka Erika, což je muž vikingského původu. Kníže se s družinou vydává k Holasicům z čistě politických důvodů. Setkává se tu s mladým a zamilovaným párem Hedou a Křesou. Oba jsou ale záhy zavražděni a Slavomír se pokusí zjistit, kdo v tomto odporném činu má prsty.
Za vysokými hradbami mohutného hradiště žije mnoho obyvatel. Jenže, jací jsou ve skutečnosti? Opravdu jsou všichni tak mírumilovní, jak se tváří? Skutečně mluví pravdu o tom, co dělali tu osudnou noc, kdy dva mladí lidé zahynuli?
Příběh nepostrádá napětí, akčnost, ani občasný humor. Bohužel jsem se často trošičku ztrácela ve jménech, protože jich bylo hodně a byly i celkem zvláštní (např. Mocek, Litoš...). Ale jinak si příběh moc pochvaluji.
Moc oceňuji například to, že na konci stránky v dolní části byly uvedeny vysvětlivky a na konci knihy dokonce drobný slovník.
Já osobně jsem vraha vůbec neuhádla, i když jsem měla hned tři tipy, netrefila jsem se. U mě nic neobvyklého. Vždy se v detektivních příbězích ráda nechám překvapit, stejně tak i zde.
I když jsem si vědoma, že toto je osmý díl ze série (Zločiny na Velké Moravě) tak jsem vlastně začala tímto. Ale vůbec mi to nevadí, naopak. Díky tomuto dílu jsem skvěle nalákána na další a rozhodně se na ně v budoucnu zaměřím. Už nyní se moc těším, jaké další dobrodružství prožiji se svými známými hrdiny :-)
Případ holasické lásky by si neměli nechat ujít čtenáři historický, detektivních a napínavých příběhů.

Byl to příjemně strávený čas v daleké minulosti se špetkou napětí, lásky, odvahy a víry.

Čtyři hvězdičky! :-)