I přes Vánoce se stávají zázraky

recenze

Setkání o Vánocích (2014) 5 z 5 / Lucy2211
Setkání o Vánocích

Nevím proč, ale v letním období rok co rok zatoužím po vánočním čase. Miluji Vánoce. Miluji vůni cukroví, jmelí, vánoční stromeček, vánoční filmy a pohádky, skořicový čaj a hlavně klid a pohodu. To všechno k Vánocům patří. A tak, i když je léto v plném proudu, jsem se ráda přenesla alespoň knižně do vánočně naladěné a cukrovím provoněné Anglie. Čtení jsem si užívala každým douškem a nepopírám, že jsem při čtení nemlsala alespoň sušenky, když si na cukroví musím ještě nějaký ten čas počkat :-) Při psaní této recenze mi tu hraje píseň "Let it snow" a i když je venku odhadem přes 25 stupňů Celsia, přeji si, aby sněžilo a všechny místa se proměnily do všemožných barev. A i když na zadní obálce píší, že je to kniha určená pro chladné zimní večery, já si jí ráda přečetla i v tomto parném a horkém létu :-) Takže si jí můžete přečíst vlastně kdykoliv.
Kniha je psána v er-formě (3.osobě) a každá kapitola se zaměřuje na jinou hlavní hrdinku.
Příběh nás zavádí do Anglie, což je malebná zemička, kde jsem byla již dvakrát a rozhodně se tam v budoucnu chystám i potřetí. Právě se zde chystají Vánoce. Nejprve nás paní autorka seznamuje s první hlavní hrdinkou. Jmenuje se Laurie. Žije v Londýně a je mladá, krásná, úspěšná a vášnivá workoholička. V životě má poslední dobou smůlu. Muž, který se zdál být jako opravdová a doživotní láska, jí opustil a vrhl se do náruče jiné ženy. Tak se Laurie více zaměřila na práci. Svou práci miluje nadevše, ale když se ve firmě stane malér, je nucena si vzít dvouměsíční dovolenou. Zdá se, že ztratila smysl žití...
Poté nás paní autorka seznamuje s další hlavní hrdinkou, tentokrát s dvojnásobnou maminkou, manželkou a výbornou kuchařkou Rachel, která žije také v Anglii, ale ne ve městě, nýbrž v malé a útulné vesničce. Život vede spokojený. Má milující rodinu. Dvě děti (holčičku a chlapečka) a nyní je v očekávání třetího potomka. S domácností a dětmi jí s radostí vypomáhá hodná a příjemná tchyně Bea. Zdá se, že to nemůže být lepší, ale jednoho dne se Bee udělá hrozně špatně a tak se nerada svěřuje, že musí podstoupit lékařské vyšetření v Londýně. Ale jak se tam dostat přes vánoční období? Rachel se nečekaně obrací na svou dlouholetou přítelkyni Laurie a domluví se na výměně adres. Alespoň přes vánoční čas. To, ale ani jedna z nich netuší, jak moc se jim změní jejich dosavadní životy...
Báječná, roztomilá, miloučká a chvílemi vtipná knížečka, která mě dokázala pohladit po duši a naladit na vánoční čas, i když nás čeká až za necelých pět měsíců :-) Ráda jsem se dozvěděla, jak prožívají vánoční svátky ve Velké Británii. Jaké pečou cukroví, jaké mají zvyky a tradice a hlavně jsem se ponořila do víru lásky, naděje a radosti. Pokud si chcete přečíst příběh, během kterého vám bude dobře a občas vám ukápne slzička, je tato knížka tou pravou volbou. Občas je fajn si přečíst příjemně naladěný příběh, který vás okouzlí svou jednoduchostí. Příběh, u kterého nemusíte přemýšlet a jednoduše vypnete! Obě hlavní hrdinky mi byly neskutečně sympatické, milé a okouzlující. Oběma jsem fandila a přála jim všechno dobré. Námětem a v některých scénkách mi hodně toto dílo připomínalo film "Prázdniny" s Cameron Diaz a Kate Winslet v hlavních rolích. Ale i když se příběhy zdají být na první pohled totožné, nenechte se zmást! Oba příběhy mají možná pár shodných znaků, ale ve skutečnosti jsou úplně odlišné!
Rozhodně jsem knihu nečetla naposledy a ráda si ji opět přečtu v zimním čase před Vánoci. Doufám, že mě dokáže opět naladit na vánoční čas a i když už vím, jak to všechno dopadne, ráda se opět setkám se svými oblíbenými hrdinkami a prožiji si s nimi jejich vlastní a kouzelný příběh. A už se nemohu dočkat, až si přečtu autorčinu další knihu, která nese název: "Zmrzlinové sedmé nebe." Myslím, že pro toto horké období bude čtení o lahodných zmrzlinách to nejlepší řešení :-) Autorčin spisovatelský um si mě dokonale získal :-)

Kristy.1991
03.08.2016

Výborná recenze. Svůj účel splnila, knihu si prostě musím přečíst. A zmínka o filmu "Prázdniny" mě o tom už utvrdila úplně. Film naprosto miluji a proto velice doufám, že stejný dojem ve mě zanechá i tato kniha. Jen si ji nechám asi na ty Vánoce, abych si to případné kouzlo vychutnala úplně. Závěrem musím konstatovat, že mě velice nadchl už i samotný obal knihy. Mám moc ráda ilustrované přebaly. :)

Aracely
31.07.2016

Krásná recenze, navnadila si mě na tu knihu :-).