Strach má vůni vanilky a hořkých mandlí

recenze

Temné znamení (2015) 4 z 5 / AndyK
Temné znamení

Nejsem zrovna fantasy a sci-fi fanoušek. Rozhodně se ale tomuto žánru nebráním a na knihu jsem byla velmi zvědavá. Což jenom umocňoval fakt, že se jedná o prvotinu tak mladého autora. Vůbec jsem netušila, co mě na stránkách knihy čeká a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená.

Oběť - za mě perfektní začátek, protože krimi je zkrátka můj žánr a autor jako by si mě "naladil" na další čtení... Během čtení této povídky jsem musela knížku párkrát odložit, abych určité pasáže rozdýchala. Protože jsem citlivá duše a násilí na dětech všeobecně nesu špatně... Konec byl přesně takový, abych měla chuť pokračovat dál.

Černý pasažér v tramvaji č.5 - skvělý začátek, slabší průběh, skvělý konec... určité pasáže na mě byly příliš neuvěřitelné... Vím, i o tom tento žánr je, ale zrovna u této povídky jsem se přes to nějak nedokázala přenést.

Andyho pán - bomba! Za mě možná nejlepší povídka z celé knihy. Nebo druhá nejlepší. Nemůžu se rozhodnout. Velmi zajímavý námět, napětí, strach.. dokud jsem nedočetla, nešla jsem spát.

Muž a všechny jeho duše - zajímavá povídka, která vedla k zamyšlení. Normálně bych řekla - škoda, že byla tak krátká, ale tady musím říct, že to jen umocnilo dojem z ní.

Temné znamení - opět paráda. Moc mě bavilo to propojení s jinou povídkou knihy a celkově byla taková dynamická a čtivá. A strašidelná. Právem se podle ní jmenuje celá kniha.

Dokonalá pařba - tuto povídku jsem četla s větším odstupem a jsem za to zpětně ráda. Byla to prostě bonusová povídka, taková jednohubka na závěr.

Kniha předčila má očekávání a hodnotím ji velmi pozitivně. Dokonce autorovi dokáži odpustit i chyby, které se v knize objevovaly. Také mi občas přišlo, že měl potřebu vecpat sex do každé povídky za každou cenu - někde se to hodilo, někde méně, ale budiž.

Moc děkuji za zaslaný výtisk a držím pěsti v další tvorbě!