Další případ Roberta Huntera

recenze

Sochař smrti (2014) / AndyK
Další případ Roberta Huntera
Už když jsem knížku začínala číst, bylo mi jasné, že se mi bude líbit. Autor se stal mým oblíbeným a další případ Roberta Huntera mi zkrátka nemohl uniknout. Ale musím říct, že by bylo lepší si mezi čtením jeho knih dát pauzu, protože jistým podobnostem se přeci jen neubránil. Nejde sice o zásadní věci, ale přiznávám, že mě chvílemi jisté opakující se narážky rozčilovaly. Nicméně to mi celkový dojem z knížky zkazit nemůže.

Je nalezena první oběť. Starší muž, těžce nemocný. Do konce života už mu mnoho nezbývalo. Nakonec si ho smrt našla ještě dřív... a neměla slitování. Dívka, která muže našla, se z takového šoku pravděpodobně už nikdy nevzpamatuje. A detektivové nepochybují o tom, že mají co do činění s brutálním vrahem, který se neštítí ničeho. Nejenže vrah oběti amputoval končetiny. S jejich pomocí vytvořil skulpturu, která je pro odhalení vraha zásadní. Jenže co se za ní skrývá? Jaký význam pro pachatele má? Nabízí se, že jde o osobní pomstu. Když jsou nalezeny další oběti, tento názor si Robert jen utvrdí. Jenže za co se vrah mstí? Tentokrát jsou detektivové opravdu ve slepé uličce. Otázky přibývají, odpovědi se nedaří nalézt.

Chris Carter opět vytvořil velmi čtivý a napínavý thriller. Tentokrát se ale dopustil něčeho, díky čemu nemůžu být z knížky tak nadšená, jako z jeho ostatních. Nechci a nemůžu být konkrétní, abych nepokazila potenciálnímu čtenáři zážitek, ale v tomto díle zkrátka nelze odhalit skutečného pachatele. Autor nás trošku mystifikoval, svedl ze stopy... Těžko říct, jestli to byl záměr, nebo možná jen překladatelské nedopatření, ale celkový dojem z knížky to kazí. O to větší překvapení vás ale čeká na konci. Mně osobně spadla brada a finále příběhu jsem si opravdu vychutnala.

I přes výtky můžu Sochaře smrti doporučit. Čtení jsem si i tak moc užila a autor má pořád můj velký obdiv. Rozhodně si přečtu všechny jeho další knihy, které vydal a vydá.

Komentáře (0)

kniha Sochař smrti recenze