Šťastný život

recenze

Život může být tak snadný - Snadná cesta ke štěstí a spokojenosti (2017) / Maru.Maruska
Život může být tak snadný - Snadná cesta ke štěstí a spokojenosti

Šťastný život - to je pojem, který často slýcháme ze všech stran. A také pojem, který bychom všichni ve svých životech rádi naplnili. Protože kdo by nechtěl být šťastný? A právě s tím by vám alespoň trochu mohla pomoci kniha Život může být tak snadný aneb nejlepší manuál pro zdravý a šťastný život, která je počinem autorské dvojice Inga Froböseho a Petera Grossmanna. Mezi její obrovské přednosti určitě patří to, že autoři se nenásilnou formou a prostřednictvím praxe snaží odbourat některá z přesvědčení, která v naší společnosti panují.

Asi všichni víme, že s knihami dávajícími "rady do života" je to obvykle trochu sporné. Přiznám se, že mám tento typ literatury docela načtený, tudíž vím, že je obtížné, najít mezi těmito knihami takové, které vám skutečně něco mohou dát a hlavně pro vás budou alespoň některé jejich rady přínosné. Myslím však, že právě v této si každý pár užitečných rad najde.

Chválím rozdělení na kapitoly ve stylu základy vědění, jsi, co jíš, dovolená a odpočinek atd., myslím, že jsem nenarazila na žádnou, kterou bych měla chuť přeskočit nebo která by mě nudila. Jsem moc ráda, že autoři své rady pojali střídmě a snaží se najít kompromisy ohledně toho, co v našich život vede ke štěstí. Určitým způsobem usměrňují přesvědčení některých lidí. A to se mi líbí. Nic vám nenutí, rozhodnutí je jenom na vás. Velmi dobře zvolená je i kapitola o tom, jak vlastně funguje lidský mozek. Přiznejme si to, většina věcí je prostě jenom v naší hlavě. A rozhodně souhlasím s tím, že ve většině případů je směrodatné najít správnou míru. Používejte selský rozum - díky němu se určitě budete rozhodovat správně. Nepotlačujte svou intuici, většinou vás vede správným směrem. V tomto je tento rádce pro zdravý a šťastný život opravdu jedinečný.

Mně osobně navíc zaujala i obálka, která je veselá a optimistická. Právě díky ní jsem po knize také sáhla. Symbol citronu je velmi zajímavě zvolený, protože citrusy ve mně evokují spíše kyselos - ale kyselý život by určitě nebyl tím pravým ořechovým. Na druhou stranu je na první pohled jasné, že tento citron je šťastný. Snad budete i vy po dočtení knihy. Já jsem si v ní několik dobrých rad skutečně našla.