Stálo za to se změnit od základů?

recenze

Ďábel nosí Pradu (2006) / Klára11
Stálo za to se změnit od základů?
Kdo by nechtěl práci, kde dostáváte oblečení zdarma od předních módních návrhářů, chodíte na různé párty s celebritami a vůbec, práci, pro kterou by miliony holek vraždily?

Andy je obyčejná newyorská holka, která touží po kariéře novinářky. Je chytrá, milá, ale bez špetky módního vkusu. Jaké je překvapení, když rozešle životopisy a ozvou se jí právě z módního časopisu! Má se stát druhou asistentkou tamější šéfky. Kterou vůbec neznala. Což je divné, protože Mirandu z časopisu Runway zná snad celý svět.

Miranda je doslova šéfka z pekla. Andy musí plnit všechny její neřešitelné rozkazy. Objednej tohle, udělej tamto, nezapomeň na to....Její mobil neustále zvoní, osobní život visí na vlásku, ale Andy má jediný cíl- zůstat v této práci rok, aby poté byla všude žádaná. Stojí to ale za neustálé ponižování?

Autorka Lauren Weisberger pracovala, stejně jako hrdinka knihy Andy, jako asistentka šéfky v časopise Vogue.

Andy mi byla sympatická- chytrá holka, která se chtěla věnovat novinařině. První práce- a už takový ,,zabírák''. Miranda opravdu nebyla nenáročná. Byla úplný opak. Někdy si své požadavky i rozmyslela a Andy tak musela dělat vše odzačátku. Musela se kvůli ní změnit, jak povahově, tak fyzicky a i stylisticky. Tato přeměna se ovšem nelíbila jejím přátelům a příteli. Opravdu stálo za to změnit se od základů jenom kvůli práci a šéfce?

Příběh se četl dobře, jenom se někdy až moc táhl. Mnohokrát jsem si představovala ty nádherné módní kousky, které tam byly popisovány (protože- přiznejme si to- módy je tam hodně).

Celkově se mi kniha zdála dobrá, ne úplně nejlepší, ale ,,šlo to''.

,,Oh, don't be silly. Everyone wants this. Everyone wants to be us. ''

Komentáře (0)

kniha Ďábel nosí Pradu recenze