Stálo za to se změnit od základů?

recenze

Ďábel nosí Pradu (2006) / Klára11
Ďábel nosí Pradu

Kdo by nechtěl práci, kde dostáváte oblečení zdarma od předních módních návrhářů, chodíte na různé párty s celebritami a vůbec, práci, pro kterou by miliony holek vraždily?

Andy je obyčejná newyorská holka, která touží po kariéře novinářky. Je chytrá, milá, ale bez špetky módního vkusu. Jaké je překvapení, když rozešle životopisy a ozvou se jí právě z módního časopisu! Má se stát druhou asistentkou tamější šéfky. Kterou vůbec neznala. Což je divné, protože Mirandu z časopisu Runway zná snad celý svět.

Miranda je doslova šéfka z pekla. Andy musí plnit všechny její neřešitelné rozkazy. Objednej tohle, udělej tamto, nezapomeň na to....Její mobil neustále zvoní, osobní život visí na vlásku, ale Andy má jediný cíl- zůstat v této práci rok, aby poté byla všude žádaná. Stojí to ale za neustálé ponižování?

Autorka Lauren Weisberger pracovala, stejně jako hrdinka knihy Andy, jako asistentka šéfky v časopise Vogue.

Andy mi byla sympatická- chytrá holka, která se chtěla věnovat novinařině. První práce- a už takový ,,zabírák''. Miranda opravdu nebyla nenáročná. Byla úplný opak. Někdy si své požadavky i rozmyslela a Andy tak musela dělat vše odzačátku. Musela se kvůli ní změnit, jak povahově, tak fyzicky a i stylisticky. Tato přeměna se ovšem nelíbila jejím přátelům a příteli. Opravdu stálo za to změnit se od základů jenom kvůli práci a šéfce?

Příběh se četl dobře, jenom se někdy až moc táhl. Mnohokrát jsem si představovala ty nádherné módní kousky, které tam byly popisovány (protože- přiznejme si to- módy je tam hodně).

Celkově se mi kniha zdála dobrá, ne úplně nejlepší, ale ,,šlo to''.

,,Oh, don't be silly. Everyone wants this. Everyone wants to be us. ''