Správné napětí

recenze

Rukopis zločinu (2022) 5 z 5 / Knihomolka97
Rukopis zločinu

Profesor literatury Connor Nye nebyl dlouho schopen nic napsat. Když mu konečně vyjde román o zavražděné ženě, doufá, že mu úspěch otevře dveře dál. Má to ale jeden háček. Knihu totiž nenapsal on, ale jeho studentka, která před dvěma lety zmizela. V románu se navíc detailně popisuje dosud nevyřešený případ a Connor se tak okamžitě ocitne v hledáčku policie.
Tento detektivní román je pro mě velmi příjemným překvapením. Ze začátku to vypadalo na vcelku předvídatelnou záležitost a ono ani omylem!

Poutavý styl vyprávění - přítomnost se střídá s minulostí, to mě (skoro) vždy baví.
Přítomnost je v ich-formě z pohledu Connora, který působil sympaticky, byť některá jeho rozhodnutí nebyla nejmoudřejší..
V minulosti máme er-formu a hlavní roli zde hraje studentka Madeline.

Kniha je správně napínavá, postupně odhaluje, jak to bylo se zmizením Madeline, s vraždou ženy z rukopisu a vyplývají na povrch zajímavá tajemství. Není to jen obyčejná detektivka, ale rozhodně nutí i k zamyšlení.

Přiznám, že mě konec překvapil, měla jsem trochu jinou teorii. No dobře, měla jsem jich několik, v průběhu jsem je měnila a stejně jsem se úplně netrefila. :)

Četla jsem i o něco lepší detektivky, ale dávám zasloužených 4,5⭐/5⭐.