Smečka 3

recenze

Oběť (2012) 4 z 5 / Safienka
Oběť

Jak už název napovídá, jedná se o 3. díl smečky, kde budou oběti. Mám ráda takovéto jednoznačné názvy. Autor čtenáře podvědomě připravuje na to, co příjde. Nebudou tak zaskočeni a celých 381stran budou maličko napnuti. Udržení pozornosti čtenáře až do konce. Bod pro autora.
Určitě mohu říct, že nemá význam se pouštět do tohoto dílu, pokuď jste nečetli díly předchozí. A musím taky říct, že je lepší, když si je přečtete hned pěkně všechny za sebou. Nebudete se pak totiž nacházet v takových chaotických pocitech jako já.
Na prvních stránkách jsem hledala v paměti, kdo je kdo, co se vlastně stalo a co se má dít. Ikdyž obsah hodně napoví, tak stejně je potřeba si přečíst alespoň poslední kapitolu z knihy předchozí. Knihy mezi sebou nemají žádné mezidobí. První kapitola Vás prostě nemilosrdně hodí zpět do děje. Tam, kde jsem před půl rokem skončili, musíte pokračovat. Nemám ráda, když se v knihách věnuje první kapitola opakování toho, co se dělo a kdo je kdo, ale má to i své výhody. Tentokrát bych tuto výhodu uvítala.
Když už se tedy pracně zorientujete, ocitáte se opět mezi smečkou vlků, skupinou hledačů, strážců a dalších nepřístojností, jako například oživující se sochy, zoombie, temné stíny, ďáblové a jiní.
Hlavní hrdinka, vlčice Calla, se musí vypořádat s tím, že její bratr není co býval, někteří členové smečky jsou zrádci, ne všem se dá věřit a u někomu je naopak potřeba důvěra dát. Bohužel jsou i oběti. A není příjemné zjistit, kdo jimi je. Kdo nevydržel a podlehl smrti. Musím přiznat, že děj má spád. Takových bitev, tolik rvaček, lstí a adrenalinu, v prvních dvou dílech nebylo. Krom toho, že musí všichni čelit tomu nejhoršímu, ďáblovi a mocí posedlým, tak si užívají i zcela normálního vedlejšího života. Není snadné být okouzlující vlčí vůdkyní a čelit tomu, že o Vás stojí dva dominantní vlci. A jak se s tím vypořádat? Calla neví, ale zjistí.
V tomto díle je více eroticky nabitých chvilek. Přiznávám, že se jim u mě povedlo vyvolat pocit, že si někdo vybere špatně a bude to mrzet nejen jeho, ale též i mě. Až tak jsem se zapojila do děje J.
Nakonec by se hodilo shrnutí. Ač jsem se tohoto dílu obávala, tak jsem byla mile potěšena. Dva večery s knihou v ruce, ale určitě to za tu oběť stálo;-). Jsem ráda, že paní Cremerová napsala pouze tři díly a neuchýlila se k těm uměle nastavovaným a zbytečně prodlužovaným příběhům, které postrádají náboj.