Slza

recenze

Slza (2014) / rachel4439
Slza

Eureka Boudreauxová žije svůj nudný obyčejný život, po smrti matky skončila s otcem, se kterým si nemá co říct, s nevlastní matkou i sourozenci. Je deprimovaná, život jí nebaví a nejradši by to všechno ukončila. Nikdo jí nechápe, kromě jejího nejlepšího přítele Brookse. Ten se ale jednoho dne začne chovat zvláštně a navíc do jejího života vstupuje Ander a přesvědčuje jí o věcech, které nechápe, nerozumí jim a navíc to vypadá, že je Ander tak trochu stalker. Co když ale mluví pravdu? Co když je Eureka součástí prastaré legendy? A k čemu slouží ty tři tajemné předměty, které Eureka zdědila po matce?

Úchvatná obálka. Dívka s rozevlátými vlasy, jejíž šaty tvoří voda. Název knihy se k tomu hodí a přímo to vystihuje podstatu slova. Modro-růžovo-fialové barvy různých odstínů jsou jednoduše nádherné a obrysy bájné Atlantidy na pozadí dokreslují atmosféru.

Příjemné počtení o smutném životě nepochopené teenagerky, o jejích soubojích sama se sebou, o pokusech a snaze napravit a zachránit svůj život. Trable s přáteli a s rodinou. Bylo mi hlavní hrdinky docela líto, o problémech s macechou toho bylo napsáno už hodně, ale zde se jim daří popsat situaci skutečně reálně a i když to v příběhu nikdo nevnímá, my si toho všímáme až bolestivě jasně.

Zaujal mě podtext tajemna, legend, historie, nadpřirozena, pěkně ukrytý v pozadí a celou dobu jsme se ho jen lehce dotýkali. Když jsme se přiblížili moc, autorka nás rychle odtáhla a opět jsme museli tápat, přemýšlet a řešit co bude dál.

Přiznám se, že na konci mě kniha trochu zklamala, čekala jsem od závěru něco víc. Bylo to trochu zmatené a hodně uspěchané, nedomyšlené. Dost se to tlouklo s celým předchozím vyprávěním, kdy vše plynulo pomalu a jakoby obyčejně, a na konci byl zbytečně ostrý skok z ničeho do nadpřirozena, bez přípravy, na mě to bylo trochu narychlo.

Nezkazilo to ale mé těšení na pokračování, jsem zvědavá, jestli mi autorka dovysvětlí a třeba i napraví horší dojem z ukončení tohoto dílu.