Slečna Sophie a její nerozhodnost

recenze

Dopis slečny Sophie (2022) 2 z 5 / Knihomolka97
Dopis slečny Sophie

Tak. Bohužel musím konstatovat, že tato kniha se úplně nepovedla. Anotace i nápad zněl zajímavě, zpracování ale pokulhává.

Začněme pozitivy. Kniha má necelých 200 stránek, takže je to taková jednohubka na odpočinek na jedno odpoledne.
Vyprávěno je v er-formě a hlavní postavou je slečna Sophie. Současně se však odvíjejí i příběhy jiných postav, třeba její sestřenice Cecilie, což je určitě příjemný bonus a díky tomu je kniha o něco zajímavější.

Začátek se rozjíždí pozvolna, pak se ale příběh začne zamotávat.
Sophii vstopí do života rovnou dva muži. S jedním se seznámí na večírku a druhý se vrací po x letech po tom, co jí v mládí zlomil srdce.

Tady je největší kámen úrazu. Nerozhodnost Sophie a její chování, které mi k jejímu věku nesedělo. Nedokázala jsem se s ní ztotožnit, nechápala jsem ji, nesouhlasila jsem s ní. Některé pasáže mě díky tomu nebavily.

Celkově postavy zde nejsou nejsympatičtější, ale to je tou dobou, ve které se vše odehrává. Jiná doba, jiné myšlení a zvyky, to autorka vystihla velmi dobře.

Závěr mě potěšil, má romantická dušička se tetelila blahem. Moc krásně napsáno a je škoda, že celý příběh nebyl zpracován lépe.
2,5⭐️/5⭐️