Slavný detektiv po třinácté

recenze

Poslední hodina (2017) / HelenaHH
Slavný detektiv po třinácté
Lincoln Rhyme už vyřešil nejeden zapeklitý případ. Bude ten třináctý přelomový, prokletý nebo naopak šťastný? Právě nastává Poslední hodina.
Lincoln Rhyme je již roky upoutaný na invalidní vozík a často naštvaný na celý svět. To mu však ani v nejmenším nebrání, aby pomáhal kolegům hledat ty nejzáludnější zabijáky a psychopaty New Yorku. Hojně mu v tomto snažení pomáhá krásná a chytrá Amélie Sachsová, s níž se potkal již u případu Sběratele kostí.

Nyní by si Lincoln Rhyme rád chvíli odpočinul, neboť chystá s Amélií svatbu a nutně ji potřebuje přesvědčit k bláznivé svatební cestě kamsi do ledového Grónska. Jenže zločin nikdy nespí a jeho snažení přeruší nový případ. A nebyl by to Rhyme, aby kvůli vyšetřování neodložil vše stranou.

Devítiletá Morgynn tvrdí, že viděla, jak neznámý muž někoho unesl a na místě činu pohodil miniaturní oprátku. Zpočátku to vypadá na ojedinělý zločin, ale pravověrní fanoušci Lincolna Rhyma moc dobře vědí, že u jednoho rozhodně nezůstane. Vyšinutý pachatel navíc nejen, že zabíjí nevinné oběti, ale nahrává si jejich poslední vzdechy a zoufalé steny či výkřiky, aby je následně zhudebnil a uveřejnil. Vše také nasvědčuje tomu, že jeho ambice dalece překračují hranice New Yorku, možná se tentokrát budou muset detektivové vydat i na jiný světadíl... Zda, či spíše jak se s králem oprátek Rhyme poradí, již prozradí nejnovější thriller Jefferyho Deavera, Poslední hodina.

Jeffery Deaver přivedl svého slavného vyšetřovatele na scénu již před dvaceti lety a je moc dobře, že na něj ještě nezanevřel. Milovníci propletených a nebezpečných zápletek na každé další pokračování netrpělivě čekají. Poslední hodina, vydaná nakladatelstvím Domino, je dalším kouskem, na nějž si čtenáři s chutí udělají v knihovně místo. Thriller přináší staré známé, v čele s Rytmem, Sachsovou, Lonem Sellitem, ošetřovatelem Thomem i sokolími „sousedy“, jež Rhyme tak rád pozoruje na římse svého bytu. Mrzutý, a přesto neskutečně sympatický detektiv se vydává po stopách dalšího nebezpečného magora, využívá k tomu všech moderních i osvědčených postupů, a čtenář s chutí žasne a tetelí se, jak všechno dopadne.

Lincoln zapíná počítače, zkoumá důkazy, radí se s kolegy a nechává si nalít výtečnou jednosladovou skotskou. A vy byste se k němu měli rozhodně připojit, abyste udrželi krok s vyšetřováním...

Zdroj: https://herynkova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=638508

Komentáře (0)

kniha Poslední hodina recenze