Sado-maso hrátky na hraně… touhy

recenze

Hrana touhy (2013) 3 z 5 / Morsie
Hrana touhy

Ani nevím, jak jsem se k téhle knížce dostala. No dobře, nebudu lhát a tvářit se kdoví jak, prostě jsem si ji koupila. Proč? No byla jsem zvědavá. Od té doby, co se Padesát odstínů šedi zapsalo do dějin moderní literatury, jsem to prostě chtěla poznat. Člověk má znát všechno.

Příběh Kary Crawfordové je veskrze prostý. Už od školy se jí líbí jeden mladík – Dante di Matteo. Ovšem sama by si nikdy netroufala nějak se s ním sblížit – no jako každá slušná dívka. Navíc má Kara přísné rodiče, kteří ji drží zkrátka. Kvůli nim se také přestane věnovat malování a stane se z ní úspěšná advokátkou. Danta viděla naposledy na škole – předtím, než ho vyloučili. Finýto.

Teď žije s přítelem, se kterým se milují. Kara mu skutečně důvěřuje a tak mu svěří své nejtajnější přání – chtěla by dostat naplácáno. A přítel rázem bere roha se slovy, že takové úchylárny rozhodně provozovat nebude. Hm, smůla Karo.

A tak si jako znovu nezadaná mladá žena jednoho večera vyjde na party. Nic netušící popíjí a sleduje okolí. A pak po dvanácti letech ho opět spatří – srdce jí buší, dech se jí zrychluje a je celá jakoby omámená. Dante je prostě kus.

A jak to tak bývá, slovo dá slovo, pohled zabloudí k výstřihu, ruka sáhne na zadek, ústa se dotknou krku – sympatie jsou víc než patrné. Ti dva spolu stráví naprosto nespoutaný víkend plný toho nejdivočejšího sexu, který by ukojil osm náruživých nymf. Kara je najednou v sedmém nebi, Dante je úžasný milovník a co víc, s radostí jí splní její tajné přání. A nejen to. Prostě si užívají skvělého, nezávazného sexu. Nebo aspoň to si namlouvají.

Jenže když pak přijde Kara do práce, zjistí, že Dante je novou posilou v jejich právnické firmě. Celkem šok. A je to o to horší, že se Kara nemůže soustředit na nic jiného, než právě na Danta. Měli by to ukončit. Měli, jenže to není tak jednoduché vzdát svého sexuálního idola a přitom mu být stále na blízku. Navíc, je to jen sexuální idol? Není to náhodou něco víc? Ne to si Kara rozhodně nemyslí, nesmí, Dante to totiž jistě bere jenom jako hru – asi.

Abych byla upřímná, nejspíš se nestanu skalní fanynkou tohoto žánru, přesto musím říct, že je to velice poutavá knížka a pro čtenářky s tímto zalíbením jako dělaná. A pánové, co si budeme říkat, Hrana touhy určitě není záležitostí jenom nás dam. My totiž víme, že nám naše knížky berete a potají u nich brečíte – když jsou romantické. No asi ani nechceme vědět, co byste dělali u tohoto titulu.

Zkrátka připravte se na pořádnou nálož obscénních, trochu zvrhlých a hlavně hodně vášnivých scén, kterým ovšem nechybí ani romantika a ani cit. Víte, není to jen knižní porno – je to příběh, který se může odehrávat klidně za zdmi vašeho bytu.