Roštěnka a Nabíječ: Dokonalý pár

recenze

Roštěnka (2014) / ciniminisek
Roštěnka a Nabíječ: Dokonalý pár
Spisovatelka Alice Clayton se do povědomí čtenářů dostala díky knihám o Zrzce, ale hlavně kvůli knize s kontroverzním názvem Nabíječ. Vulgární obálka lákala k přečtení, a když se tak také stalo, především čtenářky křičely, že chtějí víc. Ten čas nastal a nakladatelství Mladá Fronta vypustilo do českých vod knihu Roštěnka.

Fotograf Simon opustil svůj harém jen pro tu jedinou. Designérka Caroline je jeho vyvolená a nejen sebe, ale hlavně Simona změnila k nepoznání. Zdánlivě krásný život plný sexu, úspěchu v zaměstnání a kočičího miláčka, nemůže být ničím narušen. Opak je ale pravdou a Caroline začíná pochybovat. Místo šťastných vyhlídek na budoucnost vedle svého nabíječe, se tato roštěnka začíná obávat společného bydlení, stresu v práci a o svou postel, která je pro ni čím dál menší. A ona se začíná dusit ve vztahu, který byl krásný tím svým svobodným způsobem, ale během několika měsíců se z něj stává obyčejné chození. Jenže, co se nelíbí Caroline, Simon miluje. Dokáží pro lásku a sami pro sebe udělat kompromis a svou budoucnost nezahodit?

Roštěnku jsem vyhlížela z okna s takovou urputností, kterou uvidíte akorát u tříletého dítěte, když čeká na Ježíška. V řadě druhý díl byl velmi očekávanou knihou nejen u mě doma, ale i snad u všech čtenářek na světě, které měly tu čest, seznámit se s prvním dílem této série, a to Nabíječem.

Slabounká knížečka se opět četla jedna báseň a Alice Clayton předvedla, že její úspěch nebyla náhoda, ani štěstí, ale holý fakt, že psát zkrátka umí. Dokáže čtenáře potěšit a pohladit na těch správných místech. Rozesměje i zarputilého bručouna a donutí slintat všechny ženy do jedné. Tohle se neučí, s tím se člověk rodí. A já děkuji, že se mi autorčiny výtvory dostaly do ruky.

Caroline je obyčejná dívka, které táhne na třicítku. Umí si dupnout, miluje svého kocoura Cliva a zamilovanost z ní udělala ještě lepší osobnost. Se Simonem to není jinak. Krásný, azurové oči a svaly kam se podíváš, přidejte k tomu pracovní opasek na holých bocích a jste ztraceni. Třebaže by hlavní protagonisté příběhu stačili, autorka nám nabízí další dávku, a to v podobě nejlepších přátel naší dvojice. Takže neřešíme pouze jen ty dva, ale zajímají nás i příběhy jich samotných, kteří se sice drží v pozadí, ale celému příběhu jen prospívají.

Erotika kam se podíváš, to je kniha Roštěnka, přesto tím čtenář není přeslazen, znechucen ani jinak deprimován, jelikož Alice Clayton namíchala ten správný coctail, na kterém si smlsneme rádi všichni. Snad i z toho důvodu je tato kniha i předchozí Nabíječ, dle mého pouze dámskou záležitostí.

Dílo, co čtenáře donutí si rvát vlasy, slintat, culit se, ale i v přeplněném autobuse vyprsknout smíchy. To je dámy a pánové titul Roštěnka. Kniha, kterou nedáte z ruky, zhltnete ji jak malinu a stále dokola budete číst a číst. Ano, je to americký sen a česká pohádka dohromady, ale kdo by takový život nechtěl, alespoň po dobu čtení?

Komentáře (0)

kniha Roštěnka recenze