Relaxační omalovánky pro dospělé

recenze

Relaxační omalovánky pro dospělé (2015) / MartinaF (410 views)
Relaxační omalovánky pro dospělé
Relaxační omalovánky pro dospělé jsou jedny z prvních omalovánek, které se u nás objevily. Všechny začátky jsou těžké, a platí to i pro omalovánky. Na omalovánky kladeny velké nároky - kvalitní papír a kvalitní ilustrace.

A jak mají čtenáři vyhraněný názor na jednu a tu samou knihu, tak s omalovánkami je to stejné a každý preferuje něco jiného.

V této knize najdete přes sto stran ornamentů, orientálních motivů a mandal. Kniha na první pohled zaujme právě těmito motivy, ale při bližším zkoumání zjistíte několik věcí. Za prvé - obrázky často obsahují spoustu malých plošek a proto je potřeba mít neustále ostrou špičku u pastelek, a za druhé - většina obrázků není úplná. Například mandaly jsou useknuté buď po stranách nebo jsou posunuté tak, že více čtvrt obrázku chybí.

Co však považuji za velkou nevýhodu je papír - při použití fixů se některé barvy propily na druhou stranu. Stejně tak i při použití pastelek se na druhé straně papír zvlnil.

Ilustrace jsou oboustranné, u středu je papír perforovaný, ten si můžete vytrhnout, nechat zarámovat a pověsit.

I přes nedostatky, které kniha má, je tato kniha relaxační. Už jen proto, že u omalovánek neexistují žádné problémy ani starosti.

Osobní poznámka: Orientální motivy a ornamenty není můj šálek kávy, ale vykreslené obrázky vypadají moc dobře a když se zvolí vhodná kombinace barev, může vzniknout opravdu dokonalá ilustrace.

kniha Relaxační omalovánky pro dospělé recenze

MartinaF také napsala

VítězVítěz
IgnorantIgnorant
recenze
Léto na maximumLéto na maximum
Žár a ledŽár a led
recenze
Evička lhářka žhářkaO záporné postavě Evičce