Relaxační omalovánky pro dospělé

recenze

Relaxační omalovánky pro dospělé (2015) / MartinaF (410 views)
Relaxační omalovánky pro dospělé
Relaxační omalovánky pro dospělé jsou jedny z prvních omalovánek, které se u nás objevily. Všechny začátky jsou těžké, a platí to i pro omalovánky. Na omalovánky kladeny velké nároky - kvalitní papír a kvalitní ilustrace.

A jak mají čtenáři vyhraněný názor na jednu a tu samou knihu, tak s omalovánkami je to stejné a každý preferuje něco jiného.

V této knize najdete přes sto stran ornamentů, orientálních motivů a mandal. Kniha na první pohled zaujme právě těmito motivy, ale při bližším zkoumání zjistíte několik věcí. Za prvé - obrázky často obsahují spoustu malých plošek a proto je potřeba mít neustále ostrou špičku u pastelek, a za druhé - většina obrázků není úplná. Například mandaly jsou useknuté buď po stranách nebo jsou posunuté tak, že více čtvrt obrázku chybí.

Co však považuji za velkou nevýhodu je papír - při použití fixů se některé barvy propily na druhou stranu. Stejně tak i při použití pastelek se na druhé straně papír zvlnil.

Ilustrace jsou oboustranné, u středu je papír perforovaný, ten si můžete vytrhnout, nechat zarámovat a pověsit.

I přes nedostatky, které kniha má, je tato kniha relaxační. Už jen proto, že u omalovánek neexistují žádné problémy ani starosti.

Osobní poznámka: Orientální motivy a ornamenty není můj šálek kávy, ale vykreslené obrázky vypadají moc dobře a když se zvolí vhodná kombinace barev, může vzniknout opravdu dokonalá ilustrace.

Komentáře (0)

kniha Relaxační omalovánky pro dospělé recenze

MartinaF také napsala

VítězVítěz
recenze
IgnorantIgnorant
recenze
Léto na maximumLéto na maximum
recenze
Žár a ledŽár a led
recenze
Evička lhářka žhářkaO záporné postavě Evičce
recenze