Ranhojička

recenze

Královna rebelů (2022) 5 z 5 / Kiwi92
Královna rebelů

RANHOJIČKA KRÁLOVNA REBELŮ - Lynette Noni

Milujete fantasy ako ja? Tak toto je ono! Prvý diel veľmi sľubnej fantasy série. Kniha mi dlho ležala v knižnici a to bola chyba. Nedávno vyšiel 3 diel a keďže som sa pridala do SČ, tak som sa do nej pustila.

Príbeh nás zavedie do prísne stráženého väzenia Zalindov, priamo do ošetrovne, kde už desať rokov pracuje Kiva ako miestna ranhojička. Jej úlohou je označiť každého nového väzňa a postarať sa o všetkých ostatných.

Jedného dňa privezú Kráľovnú rebelov, ktorá má podstúpiť skúšky utrpením, mučenie štyrmi živlami - vzduchom, ohňom, vodou a zemou. Dostáva šifrovanú správu od rodiny, aby ju udržala nažive. To sa ľahšie povie ako spraví. Kráľovná rebelov je v bezvedomí. Kiva sa stáva jej šampiónkou a preberá skúšku na seba. Ak zvíťazí, budú obe slobodné, ale ak nie..

Pomohla stovkám ľudí zachrániť život a teraz bude bojovať o ten svoj. Čo myslíte, podarí sa Kive zvládnuť všetky skúšky, prežiť a konečne sa dostať z väzenia, z ktorého nie je úniku?

Prvých pár strán som sa nevedela začítať. Ale nenechajte sa odradiť pomalejším začiatkom. Kniha začne nabrať grády a nebudete sa vedieť odlepiť.

Stránky mi mizli pod rukami. Prepracovaný a dejovo famózne vystavaný príbeh, ktorý na seba nabaľuje problémy a potom postupne odhaľuje všetky tajomstvá.

Čítanie som si naozaj užila. Celý čas som bola úplne v napätí, čo sa bude diať ďalej a môžem povedať, že pár vecí som tušila, ale nie vždy som sa trafila.

Naozaj originálny fantasy príbeh z väzenského prostredia plný krutosti, mučenia, napätia a hlavne skrytých tajomstiev, ktoré sa postupne odhaľujú, to sa mi asi páčilo najviac...ale aj nádeje, priateľstiev a nájdeme tu aj vedľajšiu romantickú linku, ktorá sa rozvíja počas celého príbehu a bola taká milá a rozkošná, že mi vôbec nevadila a bola príjemným spestrením v tom hnusnom väzení.

Ale ten koniec! Tak, to som absolútne nečakala a mňa máločo až takto dokáže vyviesť z miery. Ale toto bolo niečo! Ak tu mám nejakých knihomoľov, čo si radi čítajú konce, tak tu to nerobte! Bolo to dokonalé a všetko do seba zrazu zapadlo ako puzzle.

Akú knihu s najviac prekvapivým a nečakaným koncom ste v poslednej dobe čítali