Nič nie je tak ako vyzerá...

recenze

Atlasova šestka (2022) 4 z 5 / Kiwi92
Atlasova šestka

Na začiatku som sa do knihy nevedela začítať, veľa postáv, veľa informácií, príliš sa toho dialo a skákali sme z miesta na miesto. ale nakoniec musím povedať, že sa ma knižka získala!

Veľmi utajovaná Alexandrijská spoločnosť, ktorá ukladá a spravuje vedomosti minulosti, ale aj súčasnosti naberá šesť nováčikov, ktorý majú presne rok na to, aby zdokonalili svoje magické schopnosti a ukázali, či sú pre spoločnosť prínosom. Dostať sa do spoločnosti môže len 5 z nich a tí získajú život plný bohatstva, moci a neobmedzený prístup ku všetkým vedomostiam. Kto zostane a kto bude musieť odísť? A je to všetko tak jednoduché, ako to vyzerá alebo je všetko úplne inak?

V prvom rade, čo musím vyzdvihnúť, pretože ja to milujem, je to, že knižka je napísaná z pohľadu všetkých 6 uchádzačov. Úplne zbožňujem, keď sa môžem ponoriť do príbehu z pohľadu každej postavy, mám potom pocit, že viem toho viac a viac sa dozviem a že sa tu toho deje naozaj veľa.

Páčilo sa mi, že každý mal nejaké špecifické schopnosti, ktoré sa počas celej knihy postupne rozvíjali a my sme spolu s nimi zisťovali, čoho všetkého sú schopní. Niektoré veci ma totálne prekvapili a odrovnalo, na rovinu.

Úprimne som si ale neobľúbila ani jednu z postáv. Buď má štvali už od začiatku alebo som si k nim vytvorila averziu počas čítania, ale nemôžem povedať, že by boli napísané zle. Ich charaktery a schopnosti dokonale zapadli do deja, preto si myslím, že to bol zámer, nevytvoriť si k nim taky vzťah, keď nevieme, kto ostane.

Dej je teda naozaj dosť komplikovane vystavaný a musíte jednoducho venovať všetku pozornosť knižke, pretože sa tam toho naozaj veľa deje a je tam veľa drobných detailov. Ale vôbec mi to nevadilo, mám ráda dejovo detailne prepracované príbehy, preto si ma aj nakoniec získal. Všetko do seba dokonale nakoniec zapadlo.

A ten koniec.????? Musim povedať, že jednu časť som tak nejak uhádla už na začiatku, ale ten prekvapivý a zamotaný koniec, ktorý ešte k tomu skončil otvorene som naozaj nečakala.

A aj keď bola knižka náročnejšia, určite si prečítam pokračovanie, lebo potrebujem vedieť, ako to celé dopadne! A musím povedať, že po prečítaní jednoznačne chápem tie dva tábory, ktoré knižka vytvořila, buď vás dostala alebo vás úplne nudila. Ale ak máte radi naozaj detailné príbehy z originálneho magického sveta, tak je to pre vás.