Psycho III

recenze

Psycho III (2014) 4 z 5 / ilosek
Psycho III

Psycho III je velice zajímavá a čtivá kniha. Měla jsem ji sfouknutou za dvě noci, což svědčí o velké čtivosti. Děj je napínavý, neočekávaný a zaujme i zkušenější čtenáře. Není to žádný povrchní horor, ani detektivka, ale autor se snažil jít i do hloubky a na své čtenáře promlouvat.

Mladá novinářka Amy přijíždí do městečka s cílem napsat o vrahovi, který tam dřív bydlel. Shodou okolností však někdo začne vraždit. Byl by to dokonalý zločin, kdyby se do toho Amy nevložila a po vrahovi nezačala pátrat na vlastní pěst s přispění jen pár lidí. Zbytek se ji snaží vyhnat z města.

Hned na začátek musím napsat, že knihu budu hodnotit spíše jako temnou detektivku a ne jako horor, protože jinak bych musela dát minimum bodů. Ani já, a to jsem velký strašpytel, jsem se u knihy nebála. Takže se jednoznačně dá říct, že to horor není. Ale detektivka je to skvělá.

Temná atmosféra, nervy drásající situace, hledání vraha a sem tam nějaká mrtvola. K tomu zvědavá spisovatelka, která tuhle záhadu prostě musí vyřešit, nějaké další postavy, které se v průběhu knihy několikrát změní a co nám z toho vznikne? Dokonalý případ, který je neuvěřitelně čtivý a zajme velkou škálu čtenářů.

Amy mě zaujala hned na prvních stránkách, kde s úplným klidem přemýšlela nad vraždami. V situacích, kde by většina z nás vzala nohy na ramena, zůstávala klidná, nebo mírně nervózní. Ale nikdy neutekla a do všeho se hrnula po hlavě. Hank je novinář a s Amy se rychle spřátelí. Je stejně zvědavý a dost mu to pálí, takže tvoří dokonalou dvojici na vyšetřování. Ale v průběhu knihy se dost změní a to hodně nečekaně.

Občas opravdu byly chvíle, kdy se člověk s nervozitou podíval ze sebe, jestli za ním někdo nestojí, ale nebylo jich moc. Vyšetřování bylo napínavé, plné překvapení a zvratů. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo za tím vším stál. Jen konec mě trochu zklamal, protože na mě byl příliš psychologický.