Proč nemůže být už konečně šťastná?!

recenze

Bridget Jonesová: Láskou šílená (2014) / Klára11
Bridget Jonesová: Láskou šílená

Vracíme se zpátky k naší staré známe Bridget, která v předešlých dílech byla třicátnicí toužící po lásce. Tu nakonec našla- Marka Darcyho.

V tomto díle je Bridget už padesátnice s dvěma dětmi jménem Billy a Mabel. Jeden háček to ovšem má- Bridget je zase bez lásky. Mark Darcy totiž....měl autonehodu. A tak se Bridget ocitá zase sama, nad vodou jí drží a pomáhají jí její věrní kamarádi a - světe div se - Daniel Cleaver.

Po několika letech se Bridget rozhodne zase žít - zhubne, píše scénář, a dokonce si založí účet na Twitteru (na němž se stane chvíli závislá, jak to tak u sociálních sítí bývá) a seznámí se tam s mladíkem Roxsterem, do nějž se zamiluje. Je on ale opravdu ,,ten pravý'', nebo se zde skrývá někdo jiný?

Na tento díl jsem netrpělivě čekala, protože jsem byla zvědavá, jak si Bridget vede. Na internetu jsem se, ovšem kromě toho, že spisovatelka z-a-b-i-l-a její jedinou lásku, dočetla, že tato kniha není moc dobrá. To Bridget nemůže být už konečně šťastná s Markem Darcym? I když...to by tahle kniha nemusela vzniknout, že. Co se týče druhé informace, dovolím si souhlasit i nesouhlasit.

Kniha obsahovala pár vtipných momentů, známe přeci Bridget, ale už to jednoduše nebyly ty pravé romány nabité vtipem.

V tomto díle je Bridget už padesát (ten čas ale letí!) a vychovává dvě roztomilé děti. Je ovšem dosti zanedbaná a zase soupeří se svou váhou. Jednoho dne si ale řekne dost a snaží se změnit. Zamiluje se do mladičkého Roxstera, který je o polovinu mladší než ona. A konečně si zase užívá. Jak dlouho tohle ovšem vydrží?

Kniha Bridget Jones: Mad about the boy je vcelku vtipná oddechovka, ale čekala jsem od ní trošičku víc. Nemůžu říct, že to bylo špatné, to ne, ale nebylo to ani výborné. Každopádně pro fanoušky Bridget Jones jako dělané.