Proč by muži neměli mít děti

recenze

Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti (2014) 5 z 5 / Safienka
Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

Rodičovství není žádná procházka rájem. To ví snad každý člověk, ať už matka nebo otec, který do tohoto úseku života vstoupil a nebo teprve vstupuje. O tom, jak je to opravdu náročné se však dozvídá až ten, který si domů přinese malé bezbranné téměř vždy krásné miminko.

Domink Landsman je autor nejenom této publikace, ale i blogu, kde se s čtenáři poděluje o své zážitky z rodičovské dovolené. Jeho styl podání je opravdu humorný a bohužel dost často i reálný. Jako matka dvouleté holčičky jsem si často při čtení zavzpomínala na své zážitky a zkušenosti. Ač je každé dítě jiné, tak je spousta momentů, které se odvíjejí naprosto totožně.

Jedno je jisté, muži i ženy přemýšlí jinak. Bohužel v tento moment přemýšlí jinak i malé dítě, které vidí vše téměř poprvé a náležitě si to užívá. Přeci jen potřebuje zjistit, k čemu je život na tomto světě dobrý a proč stojí za to si to užívat do sytosti – spánek, nespánek.

Útlá, menší knížečka je rozdělena do šesti částí, které zobrazují rok života malého Čeňka a jeho rodičů. Nejprve nás autor zavádí do doby, která byla ještě před Čeňkem. Poté ihned následují první určující momenty s Čeňkem a potom jakési proplouvání všedními dny, strastmi, radostmi, hlavně teda neřestmi v malém bytečku, který se stává útočištěm pro rodinné členy – matku, otce alias fotra a syna.

Podání příběhu o Čeňkovi, s Čeňkem, bez Čeňka a za Čeňkem je čtivé, přesto jsem knihu nemohla zltnout na posezení. Autor vše přednáší s častou nadsázkou a mě to možná díky tomu dělalo problém číst v kuse. Raději jsem si knihu vždy odložila a za nějaký čas se k ní vrátila a opět se zasmála.
Věřím, že udělá radost nejednomu čtenáři. Jako zpestření rodičovských stereotypů a povinností určitě doporučuji.