Pro meditační chvíli...

recenze

Orákulum moudrosti (2020) / RenataP
Pro meditační chvíli...
Autorka umí spojit symboliku karet, i-ťingu, run a další symboly tak mistrně, že nám před očima vzniká příběh moudrosti. Životní situace, na kterou se díky tomuto jejímu povídání v knížečce můžeme podívat zcela jinak. A povětšinou pravdivě, nebo tak, že se nám odhalí i to, co sami před sebou skrýváme.

Až příliš často jsem v kartách čítávala, že něco už umím, tak to mám konečně použít. Uvědomila jsem si s jejich výklady pro sebe i druhé, že zbytečně někde setrvávám v místech, která jsou nejen vyprahlá, ale i přežitá. Nemám na nich co dělat, protože na nich už dávno nemám být – a proto se na nich nic neděje.
Možná to je i váš případ, ale jsem si jista, že tyto karty po pár týdnech seznamování a po chvilkách tak tichých, že je slyšet kolem padat podzimní listí, jsou velmi citlivým společníkem, který do vás beze zbytku vidí. Takže to vaše opakující se téma nebo karty, které se budou neustále opakovat, mohou být pro vás jiné. Právě ty opakující se karty tady mají důrazný význam, snad i proto, že celkově mi ty karty přijdou jemné, inspirující, jako naslouchající kamarádka u čaje. Takže když už mají potřebu něco vytáhnout opakovaně, tak to už musí být.

Ilustrace jsou výstřední? Trošku!
Zaujalo mne, že autorka textu považuje obrázky své ilustrátorky za trošku výstřední. No, tak trošku veselé jsou a ta jejich výstřednost je spíše taková ze začarovaných kruhů a starých kolejí vycházející. Drobnost, jelen držící prachovku v tlamě, barvité kostýmy postav, jo a pak ten výstřední obličej na měsíci – to je pro mě až pohádkový pel, který zavádí hodně do podvědomí. Tedy někdo bude zaveden do podvědomí, někdo si zase skrze jistou „výstřednost“ uvědomí, že někdy je třeba si hrát, vzít v potaz neproveditelné, přemýšlet víc směrem k sobě a svému štěstí a zdraví než stát v temných uličkách jen proto, že nás tam někdo postavil a rád by nás tam měl. Nebo že jsme tam byli pořád.

Orákulum moudrosti je tiché, přívětivé a přilne k vám, když s ním strávíte dostatek času.
Pro tiché milé chvíle sami se sebou.

Komentáře (0)

kniha Orákulum moudrosti recenze