Príjemné, ale slabšie od Zapaty

recenze

Dvojitý zásah (2023) 3 z 5 / Janka´stories
Dvojitý zásah

Ak rozmýšľate nad prečítaním nejakej knihy od Mariany Zapaty, tak túto by som vám neodporúčala. Myslím si, že jej doteraz preložené diela sú lepšie a viac ma bavili.

Ak sa do knihy pustíte, tak očakávajte veľké slow burn. Na čo som síce u Zapaty zvyknutá a priznám sa že vždy prvých 100-200 strán trpím, kým sa dostanem k tomu, čo milujem a potom si to užívam plnými dúškami a teším sa ten heartwarming pocit, ktorý to vo mne vyvoláva. Bohužiaľ, keďže sa jednalo o friends to lovers, a tým že hrdinka v minulosti milovala hrdinu a potom sa 10 rokov nevideli, tak ma to až tak nepoháňalo v čítaní, lebo v podstate som nemusela čakať, kým sa medzi nimi prelomia ľady, keďže skoro hneď mali krásny vzťah a človek len čakal, kým si to priznajú. Taktiež to mohlo byť spôsobené tým, že Bianca stále dookola opakovala to isté a zas a znova a mňa to po čase otravovalo. Na druhej strane som sa vedela do nej ľahko vcítiť.

Avšak, páčilo sa mi, ako bolo krásne vykreslené priateľstvo, sila puta, ktorú postavy mali medzi sebou, ako sa bránili navzájom a podporovali. Zaujímavá bola aj práca Biancy, ktorá vlastnila úspešný youtubový kanál, kde piekla jednoduché recepty, čo bolo originálne a súčasné a veľmi som ocenila aj problémy, ktoré s takýmto typom práce môžu prísť. Zaca už môžete poznať z knihy Srdcem proti zdi a to bolo zlatíčko. Trochu slepé ale roztomilé, lojálne a starostlivé. Ľahko si ho človek zamiloval.

Objavili sa aj postavy zo spomínanej knihy (Van, Aiden a Trevor), čo bolo krásne spestrenie, rovnako ako aj ostatné vedľajšie postavy.

Stále to bolo príjemné, oddychové a ak milujete rozsiahle slow burn knihy, kde hlavnou linkou je priateľstvo hrdinov a sledujete ako sa po rokoch dostávajú opäť do starých koľají, tak siahnite aj po tejto. Je to Zapata, takže ak milujete väčšinu jej kníh a máte radi jej štýl písania, tak si myslím, že si užijete aj túto. A obálka.

Za možnosť prečítať si e-knihu ďakujem @humbook_blogeri @humbook
. #humbookblogeri (IG: @lab_of.stories)

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Bianca Brannenová ví, že čas zahojí skoro všechny rány. Včetně těch, které vám kdysi nechtěně způsobili vaši nejbližší. Když jí po deseti letech znovu vstoupí do života její někdejší kamarád Zac, má pocit, jako by se jejich cesty ... více