Dobrá dynamika a niekedy zbytočná dráma)

recenze

Stratená v nenávisti (2023) 4 z 5 / Janka´stories
Stratená v nenávisti

Toto bola teda jazda – dynamika, akcia, tajomstvá, odhalenia ale aj romantická linka. V každej kapitole sa niečo stalo, čo zapadlo do skladačky alebo vytvorilo novú dieru, ktorú som chcela čo najskôr zaplniť a dozvedieť sa viac. A poviem vám, že po dočítaní ostalo mnoho dier nezaplnených....čiže @claudia.p.torkan predpokladám, že už pilne pracuješ a vôbec netuším, kam sa ďalej uberieš, keďže skoro každá postava mala za ušami a našliapnuté na tajomnú zápletku. Neviem, či má to viac namotivovalo na ďalšie časti alebo rozčúlilo, že je toho toľko otvoreného.

Názov absolútne vystihol podstatu príbehu. Hate bola fakt miestami stratená v nenavisti a nevnímala okolie, čím môže viacerým čitateľom liezť na nervy. Zopárkrát som jej aj povedala nech si už konečne sadne a nechá si niečo vysvetliť (preklad: „Kam ideš, ja chcem vedieť, čo povie!“) a tiež som nad niektorým jej správaním prevrátila očami.

Romantická linka bola zaujímavá, aj keď Robert mal svoje muchy a skôr som si obľúbila iné postavy. Mnoho vedľajších postáv so svojimi tajomnými vyhláseniami spestrili dej a ja som nedočkavo obracala stránky. Najviac ma asi oslovila spolubývajúca Riley, či už tým, že veľa čítala knihy ako my alebo jej tajomná minulosť.

Zároveň sa mi páčili citáty na začiatku každej kapitoly, ktoré sa hodili k tomu, čo sa bude v danej časti diať a tiež ako autorka využila box a mala som z toho taký deja vú pocit ako pri filme Never give up/Nikdy to nevzdávaj. Taktiež sa mi páčilo, aký vzťah mali medzi sebou Hate a jej 4 bratia, aj keď niekomu môže prísť zvláštny, toxický, kde sa každý stará do každého.

Kniha sa vám určite bude páčiť ak máte radi napätie, drámu, mnoho trópov v knihách a veľa veľa zápletiek. Myslím si, že na knižný debut veľmi vydarené dielo. A ako bonus krásna obálka s oriezkou.

Stratená v nenávisti Stratená v nenávisti Claudia P. Torkan

Verila, že sa môže zmeniť. Za svoju naivitu zaplatila. Hate Maxwellová nie je známa po mene, ľudia ju poznajú ako „ich sestru". A ona v nich nachádza útechu. Rodina sa predsa neopúšťa. Čeliť otcovmu pohŕdaniu a zúrivosti sa ... více