Přečteno: Tři sestry

recenze

Tři sestry (2021) / knihomolka239
Přečteno: Tři sestry
Věřím, že Heather Morris znáte všichni velmi dobře a to především díky její knize Tatér z Osvětimi, která je bestsellerem doteď. Dneska se podíváme na její nejnovější příběh s názvem Tři sestry.

Cibi, Livi a Magda daly svému otci slib, že zůstanou spolu ať se stane cokoliv, vzájemně se podpoří a pomohou si. Následně je ale Livie deportována do Osvětimi a aby nešla sama, Cibi se k ní dobrovolně přidává. Jediný, komu se podaří uniknout je Magda, i když ne na dlouho a po nějaké době také končí ve vyhlazovacím táboře. A tak nezbývá nic, než se pokusit přežít.

Autorka nám opět přináší silný a emotivní příběh. Poukazuje na to, jak silné může být sesterské pouto a myslím, že častokrát jim právě to, že jsou spolu, pomohlo všechny ty hrůzy přežít. Vědomí toho, že tu musí být jedna pro druhou je drželo při životě a možná právě proto se nevzdávaly.

Heather Morris ve svých knihách ukazuje sílu, odvahu a často i štěstí. Zároveň jako čtenář vnímám obrovskou odvahu. To všechno na pozadí dění v koncentračním táboře, kde je smrt na denním pořádku a to, že někdo přežije, je spíše zázrak.

Pokud máte rádi autorčin styl vyprávění, hledáte zajímavou knihu se silným příběhem a zároveň chcete číst příběh podle opravdové události, tohle je ta pravá volba.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Albatros Media!

Komentáře (0)

kniha Tři sestry recenze