Přečteno: Prokletí Harrow Lake

recenze

Prokletí Harrow Lake (2021) 1 z 5 / knihomolka239
Prokletí Harrow Lake

Horor v žánru YA jsem snad ještě nečetla a upřímně je toto snad první YA horor, který jsem na české scéně zaznamenala. Připadá mi, že častější jsou thrillery, i když jich, alespoň podle mě, také nevychází moc. Byla jsem tedy zvědavá, jaké Prokletí Harrow Lake bude a jestli mě přesvědčí o tom, že je dobrý nápad číst zrovna YA horor.

Lola je dcera filmového režiséra, který natočil úspěšný film Lelek. Ten se natáčel ve starém, zapadlém městečku Harrow Lake, které v sobě skrývá něco tajemného. Pod lunaparkem se nachází tajemné jeskyně, v lese je strom, na kterém visí lidské zuby a kostel i hřbitov se zřítily, protože se ve městě sesunula půda. K tomu se navíc vypráví spousta povídaček o příšerách a temné minulosti města.

Lola v Harrow Lake sice nežije, ale když tam kvůli jedné nepříjemné události musí nějakou dobu bydlet, rozhodne se najít odpovědi na svoje otázky o tom, co se to vlastně ve městě děje. S jejím příchodem se ale události dávají do pohybu a Lola má navíc pocit, že ji někdo, nebo něco, sleduje.

Takhle to zní vlastně docela fajn. S čím jsem ale v knížce měla největší problém, byla atmosféra. Když se řekne horor, představím si, že to bude napínavé, dostane se mi lehce nepříjemné a vypjaté atmosféry. Očekávám, že budu mít alespoň zvláštní pocit, když už by se stalo, že by mě příběh neděsil. Tady se ale nic z toho nestalo. V příběhu se sice popisuje dost zvláštních událostí a nevysvětlitelných jevů, nic z toho mě ale nijak nevyděsilo a atmosféra příběhu za mě opravdu neodpovídala hororu.

Další problém jsem měla s postavami, kterým autorka určitě mohla dát více času. Chápu, že na necelých tři sta stranách není zase tolik prostoru pro to se do detailu věnovat všem postavám, alespoň ta hlavní by si ale zasloužila, aby na ní autorka ještě trochu zapracovala.

Když to shrnu, tak jsem si přečetla hororový příběh, který mě vlastně nijak neděsil a nic moc ve mně nezanechal. Nápad určitě dobrý, autorka to ale bohužel moc nezvládla a kniha mi moc nesedla.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelství #Booklab!

Komentáře (0)