Přečteno: Nervy

recenze

Nervy (2020) / knihomolka239
Nervy

Od této autorky jsem poměrně dlouho nic nečetla. Když ale vyšel její nový komiks, bylo jasné, že po něm brzy sáhnu. Nakonec mi ho Ježíšek donesl pod stromeček a já ho ještě ten večer přečetla.

Hlavní hrdinka této knihy má problémy s jídlem - bojí se, co se stane, když jí nějaké potraviny neudělají dobře. Její spolužáci jsou ale ve věku, kdy si jednak libují v nechutnostech a jednak dost dobře nechápou, že to někomu může vadit. Navíc nechápou její vyhýbavé chování a myslí si, že je zkrátka divná.

Kromě potíží s jídlem má Raina také spoustu starostí - se školou, kamarády a jen trochou vlastního prostoru doma.

Autorka se v komiksu zaměřuje na nadmíru stresu. Raina řeší, jak se se vším kolem sebe vyrovnat a co by vlastně měla dělat. Zároveň poukazuje na to, že je v pořádku mít nějaké trápení, případně docházet na terapii. To vše formou komiksu, který děti bude nejen bavit, ale něco jim předá.

Za mě to je fajn komiks, který stojí za přečtení. Je určen čtenářům od devíti let, líbit se ale bude i starším a věřím, že každému čtenáři alespoň něco málo předá.


Nervy Nervy Raina Telgemeier

Jídlo nás všechny spojuje, ale co když má člověk z jídla strach a bojí se, že mu některé potraviny nedělají dobře? Právě tím si puberťačka Raina prochází, spolužáci si přitom libují v nechutnostech a největší událostí je, když ve ... více


Komentáře (0)

Přidat komentář