Přečteno: Enola Holmesová

recenze

Případ pohřešovaného markýze (2008) / knihomolka239
Případ pohřešovaného markýze

Hlavní hrdinka Enola je mladší sestra Sherlocka Holmese. Když zjistí, že její matka zmizela, rozhodne se, že se ji vydá hledat na vlastní pěst. Vydává se proto do Londýna. Nechtěně se ale zaplete do únosu mladého markýze, což s sebou nese spoustu komplikací. Utíká před vrahy, vyhýbá se svým bratrům a do toho všeho se snaží rozluštit, proč matka zmizela a kde je.

Enola je jednou z těch hlavních hrdinek, které chtějí všechno zvládnout samy. Je silná, nezávislá a řekla bych, že i feministka. Nutno dodat, že k tomu, jaká je, ji dovedla její matka - už jenom proto, že její jméno pozpátku znamená Alone, tedy Sama. Nejsem si zcela jistá, zda jsem si ji oblíbila, protože místy mi připadala až moc nezávislá a soběstačná - minimálně na to, v jaké situaci byla.

Samotný příběh se mi ale docela líbil. Beru samozřejmě v potaz, že je psaný spíše pro mladší čtenáře a proto od něj nemohu čekat moc. Byl ale pěkně napsaný a docela dobře promyšlený. Knížka se zároveň dobře četla a autorka dokáže své čtenáře zaujmout natolik, aby četli dále.

Pokud vám příběh něco říká, možná, že jste ho četli už kdysi. V roce 2006 u nás totiž vyšel pod Knižním klubem. Letos se ho ale ve Fragmentu rozhodli vydat znova, tentokrát se seriálovou obálkou. Enola se totiž dočkala seriálové adaptace, na kterou se můžete podívat na Netflixu a porovnat si knihu a film. Enolu hraje Millie Bobby Brown, kterou můžete znát třeba ze seriálu Stranger Things jako postavu Eleven.

Knihu k recenzi mi poskytl Albatros Media, kterému tímto děkuji!


Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Enola Holmesová, mladší sestra nejslavnějšího detektiva na světě Sherlocka Holmese, právě v den svých čtrnáctých narozenin zjistí, že její maminka záhadně zmizela. A kdo jiný by ji dokázal zase objevit než její dcera? Enola se v p... více


Komentáře (0)

Přidat komentář