Přání

recenze

Když se přání neplní (2021) 4 z 5 / eva3992
Když se přání neplní

Příběh Terezy, která si žije poklidně svůj život, potká osudového muže a je šťastná. Jen vytoužené miminko ne a ne přijít. Když se po dlouhých letech zadaří, je rodinka spokojená a užívají si života. Až do chvíle, která změní život všem a my sledujeme cestu Terezy, jak se s tím dokáže vypořádat.

Autorka nechala skvěle nahlédnout do ženské duše, co si prožívá a čím prochází, když nemůže otěhotnět. Kdo to zažil, rozhodně se najde v příběhu, je to opravdu hodně reálné. A zároveň tu sledujeme pocity matky, která se učí vycházet s „puberťákem“, jenž má svou hlavu a chce si věci dělat po svém. Kromě starostí a problémů se zde však dočteme např. i to, jak si může žena udělat radost a není od věci to také praktikovat ve svém vlastním životě.

V knize jsou dvě linky – přítomnost a minulost. V příběhu ze současnosti autorka naťukává témata, která se stala a nás to tak nutí číst dál, abychom se dozvěděli, jak to všechno bylo. Ze začátku mě přítomnost moc nebavila, ale jakmile jsem se dostala do části z minulosti, čtení jsem si začala opravdu užívat a zhruba od poloviny knihy jsem se začetla natolik, že jsem už knihu neodložila a četla dlouho do noci, dokud jsem jí celou nepřečetla.

Knížka mě možná oslovila i proto, že jsem ve stejném věku jako hlavní hrdinka a dokázala jsem se dobře vcítit a vžít do jejích problémů i pocitů a nejednou jsem viděla samu sebe ve stejné situaci.

Jediný problém, co jsem s knihou měla, byl styl psaní. Ze začátku mi opravdu trvalo, než jsem si na něj zvykla. Kromě jiného mi například vadilo, když autorka o něčem vypráví, v tom si vzpomene na něco z minulosti, tak to naťukne a vrátí se zpět do přítomnosti. Bylo to chvílemi nesouvislé. Ale byl to můj osobní problém a po chvíli čtení jsem si zvykla a knihu jsem již dočetla bez problémů.

Konec příběhu byl zvláštní, až otevřený a skoro mi připadalo, že je připravený na další díl. Tak uvidíme, zda nás autorka nepřekvapí nějakým pokračováním.

Příběh je o životě a ze života. Nebyly tam žádné akční zvraty, ale naopak je to o tom, co život a osud postupně připraví a jak se s tím jednotliví lidé dokážou vypořádat.


Když se přání neplní Když se přání neplní Blanka Hošková

Nikdy nemůžeme mít všechno. Ale vážíme si toho, co máme? Nebo stále toužíme po něčem novém, lepším? Tereza jako každá mladá žena vstoupila do dospělosti s mnoha sny, iluzemi a tužbami, jejichž splnění naprosto přirozeně předpok... více


Komentáře (0)

Přidat komentář