Poslední a zároveň nejlepší díl

recenze

Poslední z bohů (2011) / Ailin
Poslední a zároveň nejlepší díl
Rick Riordan si svůj velký mistrovský kousek schovával až na poslední díl, jak se od tak skvělého autora dá očekávat. Nevím, čím to bylo, ale i když to byl díl nejvíce nabitý bojem a smrtí, taky tam bylo nejvíce zábavných momentů. Přistihla jsem se, jak se kolikrát směji nahlas, což si nepamatuju, že by se mi u předešlých dílů stávalo tak často. Nebo je možné, že jsem si zvykla na styl ,,ála Percy“ a připadalo mi to vtipnější než dřív. Opravdu jsem se místy hodně bavila. Ale na druhou stranu jsem také měla chvílemi tak napnuté nervy, že jsem toužila otočit o pár stránek dopředu a zjistit, jak to dopadne, abych byla v klidu. Ale neudělala jsem to (no dobře, než jsem začala knihu číst, tak jsem se podívala, jestli Percy a Annabeth přežijí, ale nic víc). A tak jsem se občas hodně strachovala o Nica, Grovera, Tysona a další.

Co se týče mých oblíbených hrdinů, všichni do jednoho nezklamali. Všichni v sobě našli ještě větší odvahu než měli doteď. Díky přátelům se dokázali postavit i největšímu zlu. A Percy projevil ohromnou vůli a ctnost. Opravdu jsem byla ze všech událostí a zvratů velmi překvapená a následně potěšená tím, jak se s tím vším dokázali vypořádat. A dokonce i Bohové mě ohromili.

Knihu jsem četla stylem ,,čtecí maratón“. Večer jsem si přečetla prvních 100 stran a zbytek jsem dočetla druhý den ráno. Takže jsem vylézala z postele až ve 12 hodin, v pravé poledne. Byla to pro mě docela výzva, přečíst naráz celou knihu. Se čtením to mám totiž tak, že když čtu delší dobu, tak pak musím knihu odložit a jít dělat chvíli něco jiného, protože jsem jakoby ,,přesycená“. Ale stačí mi chvilka ,,regenerace“ a můžu pokračovat. A tak jsem se v průběhu čtení došla alespoň nasnídat. Pak přišel krizový moment, když mi zbývalo asi posledních 100 stránek, ale řekla jsem si ,, To už prostě dočteš!“ a znovu se ponořila do děje. Ten mě do sebe opět vtáhl. A pak byl najednou konec. Měla jsem pocit triumfu, že jsem přečetla celou knihu, ale zároveň mě mrzelo, že je to poslední díl Percyho Jacksona. Měla jsem v hlavě ještě tolik otázek. I když je pravda, že jsem byla nadšená, protože autor osvětlil skoro všechny záhady až na ty, které byly na posledních stránkách. Díky nim si nechal otevřená zadní vrátka.

Celkově mě kniha ohromně nadchla. Nechyběla akce, ale ani odlehčené vtipné momenty. Dokonce tu byly i romantické chvilky. A vyřešilo se spousta záhad a tajemství. Opravdu mě tento díl velmi potěšil, proto mohu všem jen doporučit. A obálka je krásná, přesně v Percyovském stylu.

Kdybych měla něco říct o celé série Percyho Jacksona, řekla bych asi následující: ,,Neváhejte a přečtěte si to. Získáte tak skvělý literární zážitek a věřte mi, že na Percyho nikdy nezapomenete.“

Komentáře (0)

kniha Poslední z bohů recenze