Cassie a svět plný manipulace

recenze

Dokonalý pár (0) / Ailin
Cassie a svět plný manipulace
První díl trilogie byl skvělý. Opravdu. Autorka nás vtáhne do světa, který je ještě více pod vlivem Společnosti, než ten náš. Ukáže nám Správce, kteří si s lidmi dělají, co chtějí. Občany, kteří toho více nesmí, než můžou. Mají pevný denní režim. Dostávají stejné jídlo, jedí převážně doma. Nemohou k sobě navzájem chodit domů. Nemohou si vybrat práci. Ani partnera. Dokonce nemohou ani umřít přirozenou smrtí v jakémkoliv věku. Všechno jim určují Správci.
Při čtení knihy jsem se občas pořádně vyděsila, co všechno lidem určují Správci. Takový svět je pro mě nepředstavitelný. Velmi, velmi těžko by se v něm žilo. Pokud by se to ovšem životem dalo nazývat. Představa, že bych nemohla mít doma žádné knihy, zvířata, měla bych jen určitý typ oblečení a ani bych nemohla chodit do přírody, je opravdu děsivá. A když tak přemýšlím nad knihou, napadá mě, na co chtěla autorka poukázat? Na to, jak si lidé nechávají diktovat život od lidí ,,nahoře“? Že i naše společnost je svázaná? Nebo že si máme naopak cenit toho, co máme? Protože by to mohlo být ještě horší? Nebo je to prostě jen smyšlený příběh, který nám nemá dát nic jiného, než zajímavý děj?
Hlavní postavou knihy je Cassie Reyesová. Charismatická mladá slečna, která přemýšlí vlastní hlavou a nechává se vést srdcem. Dozvídáme se o jejím večírku, při kterém ji společnost přidělila životního partnera. Jenže pak na obrazovce problikne obličej jiného chlapce, kterého dokonce zná. Jak si má takovou věc vyložit? Spárovali ji snad špatně? Nebo se jen stala nějaká chyba? Postupně přichází na to, jak moc s nimi Správci manipulují. Ale Cassie je nesmírně silná a nevzdává se.
Knížka se mi moc líbila, bylo to opravdu hezké a chvílemi velmi napínavé čtení. I když jsem na tuto knihu četla poměrně hodně kritických názorů, musím nesouhlasit. Podle mě kniha obsahuje originální a neotřelý děj, který rozhodně zaujme. Není to sice ten typ knihy, který by se Vám zaryl hodně hluboko do srdce, ale rozhodně ohromí. Knížka si mě získala a já se moc těším na druhý díl .
Obálka knihy je krásná. Zpracování je jednoduché, ale výstižné. Podle mě skvěle vyjadřuje, jak jsou lidé Společností svazováni.

Komentáře (0)

kniha Dokonalý pár recenze