Nádherné čtení plné emočních zvratů

recenze

Modrá jako safír (2012) 5 z 5 / Ailin
Modrá jako safír

Druhý díl drahokamů jsem měla přečtený za jeden den. Tak moc to bylo napínavé! Absolutně jsem se nemohla od knížky odtrhnout. A abych pravdu řekla, knížka mi dala emotivně pořádně zabrat. Nejdřív v jednu chvíli lítám blahem z lásky mezi Gideonem a Gwendolyn a na konci knihy jsem zažila velmi prudký a bolestivý pád. Ještě, že jsem mám doma i třetí díl a mohla se tak pustit do dalšího čtení a dozvědět se, jak všechno doopravdy je. Ale o tom jindy.

Gwendolyn zažívá pravděpodobně nejtěžší období v životě. Tolik informací se na ní valí, k tomu ještě musí čelit neustálému náporu okolí, vypořádávat se s hormony, zjišťovat věci, které ji ostatní tají a ke všemu chodit do školy. Opravdu jsem žasla, co všechno zvládá. Je odvážná, milující a laskavá. A vidí duchy.
Gideon. Co si o něm myslet, po dočtení druhého dílu? Mé srdce krvácelo. Rozhodně je to šarmantní mladík, se spoustou dovedností, ale jeho chování je občas více než zarážející.
A pak tu máme našeho milého Xemeriuse. Je to démon chrliče a setkáváme se s ním už na začátku knihy. Když zjistí, že ho Gwendolyn vidí, odmítá se od ní vzdálit. Nakonec se ale stanou kamarádi a Xemeriusovu pomoc nakonec i potřebují.

Děj byl vskutku skvělý. Častokrát jsem se rozplývala nad láskou, pak se v duchu rozčilovala nad Charlotte, smála se u některých Xemeriusových poznámek, obdivovala Gwendolyn a zároveň jsem byla šťastná, že má takovou kamarádku, jako je Leslie. Navíc se tu řeší jedna záhada za druhou, takže jsem byla pořád plná zvědavosti.

Kniha je napsána velmi plynule a čtivě. Mně osobně tento styl psaní nesmírně vyhovuje, protože tu nejsou dlouhé popisy (maximálně na stránku) a spíše tu je hodně akce. I proto se kniha tak rychle čte. Protože se v ní pořád něco děje. Nenechává čtenáře skoro ani na chvilku vydechnout a zase se stane něco zajímavého. Takže se skoro 400 stran přečte jako nic.

Obálka je nesmírně krásná. A dokonce už na ni můžeme pozorovat Xemeriuse (to je ta příšerka s netopýřími křídly). Kniha je překrásná a elegantní i pod přebalem, což mě nesmírně potěšilo, jelikož čtu knihy bez něj. Pod přebalem kniha získává nádech něžnosti a romantičnosti. :)