Černý jezdec - opravdu velmi pěkné a chytlavé čtení

recenze

Černý jezdec (2014) 4 z 5 / Ailin
Černý jezdec

V této knize se Elena vydává vstříc boji proti Nitramovi. Než ho ale porazí, musí překonat mnoho nástrah a překážek. Hlavní z nich je pravidla milující učitel tance Damian.

Na druhý díl Dračích očí jsem se těšila. Byla jsem zvědavá, jak si s knihou autorkou pohraje. A hlavně mě zajímalo, jaká bude Elena. V prvním díle se mi její povaha nelíbila, ale po dočtení této knihy si získala mé sympatie. Ale o tom později :).

Druhý díl byl skvělý. Bylo znát, že autorka už není začátečník. Skvěle propracovala postavy, prostředí, dokonce samotný děj. Opravdu chválím. Jediné mínus, které jsem v knize objevila, byla sprostá slova. Na můj vkus jich tam bylo moc. Jistě, když se do dané situace to slovo hodí, nic proti tomu nemám. Ale když se na dvou stránkách objeví třikrát slovo prd*l, už je to prostě moc. Budou to číst i děti a myslím si, že v dnešní době, kdy na ně sprosté chování a sprostá mluva doslova padá odevšad, nemusí to číst ještě v knize. Už tak něžné ženské pohlaví často není něžné a muži říkají víc sprostých slov, než by bylo třeba. Ale tohle je vážně jedno jediné mínus na celé knize. Jinak jsem byla opravdu spokojená :).

Dokonce jsem se u některých pasáží musela i usmívat či smát, protože byly opravdu vtipné. Damian zavalený zadnicí sněhového obra? Humorné! :). A podobných situací tam bylo více. Dokonce se tu začíná už projevovat i romantika, kterou jsem ocenila.

Konec knihy mě ovšem zdrtil a kdybych si nepřečetla, že bude i třetí díl, asi bych byla děsně naštvaná. Naštěstí je tu pořád naděje v lepší konec, takže se moc těším na další díl :).

Co se týče postav, nemohu jinak než chválit. Elena je vyspělejší, moudřejší a sympatičtější. Ostatní,nám známé,postavy jsou pořád skvělé. Ale objevuje se tu i mnoho nových ,,tváří", což knihu příjemně oživilo.

Obálka je opět krásná, stylem se hodí k té první, takže vedle sebe v knihovničce vypadají opravdu krásně :).

Knihu mohu všem doporučit, je opravdu dobře napsaná a propracovaná.