Rudá jako rubín - cestování časem

recenze

Rudá jako rubín (2012) / Ailin
Rudá jako rubín - cestování časem
Každý z nás občas touží žít v jiné době. Ale Gwendolyn, hlavní hrdinka knihy, po tom absolutně netouží. Zjistí totiž, že má časocestovací gen, který ji téměř bez varování najednou přenese do minulosti. Nikdy neví, kde se objeví. A hlavně nechápe, jak je možné, že ten gen má ona a ne její sestřenice Charlotte, která k tomu byla podle všech předurčená?

Na tuto knížku jsem narazila zde, na databázi knih, když jsem prohlížela nabídku knih v bazaru. A jelikož jsem na ni slyšela tolik chvály, rozhodla jsem se si ji koupit.

Musím se přiznat, že jsem moc nevěděla, o čem kniha je. Takže děj byl pro mě překvapením. O to víc jsem byla nadšená. Příběh je zase trošku o něčem jiném, než je poslední dobou ,,in". Kniha mě velmi bavila a tak strašně dobře se četla! Opravdu bravurně napsáno. Jen mě mrzí, že se hned nemůžu pustit do druhého dílu, jelikož ho nemám. Tak snad bude Ježíšek hodný :).

Hlavní hrdinkou je Gwendolyn, dívka pro mě s překrásným jménem. Není nafoukaná ani nejoblíbenější holka na škole. Je prostě normální, obyčejná. Už jen tím se mi zalíbila. Na nic si nehraje a i když je občas malinko pubertální, tak to nevadí. Přeci jen v šestnácti letech se není čemu divit :). Další postavou je Gideon, který se zpočátku jeví jako nafoukaný pitomec. Postupem času se ale ke Gwendolyn začíná chovat lépe, ale až do konce knihy z něj mám rozporuplné pocity. Myslím, že něco kuje :D. Pak je tu nejlepší kamarádka Gwendolyn, milá a záhady milující Leslie. Ta je mi taky velmi sympatická, vždycky ví, co říct, aby Gwendolyn potěšila.

Kniha je napsána tak čtivě, že mi celých 334 stran uteklo nesmírně rychle. A nemohu se dočkat dalšího dílu. Myslím si, že to bude další opravdu perfektně napsaná série, ale nechci předbíhat. Uvidím, jaké budou další díly.

Obálka se mi líbí, je velmi zajímavá :). Dvě vyobrazené postavy jsou excelentní, skvěle se ke knize hodí.

Knihu všem, co ji ještě nečetli, mohu jen a jen doporučit. Opravdu je tak skvělá, jak jsem se o ní dočetla. Takže pokud máte rádi příjemné čtení s nádechem romantiky, určitě je tahle kniha pro Vás :).

Komentáře (1)

kniha Rudá jako rubín recenze

Jolilinka
18.11.2014

Další díly jsou stejně dobré jako první, takže jo, je to skvěle napsaná série :) A jo, přesně tak, Gideon něco kuje :) Ještě se pobavíš, navíc ve druhém díle přibyde nová postava Xemerius - duch chrliče. I LOVE XEMÍK :D Je s ním šílená sranda... XDDD