Podívejte se na mraky- uvidíte stříbrné lemování

recenze

Terapie láskou (2013) / Klára11
Terapie láskou

Pat Peoples se po čtyřech letech vrátil z léčebny do normálního života. Nyní chce vidět vše jen optimisticky a věří, že každý příběh, každá situace, má ,,stříbrné lemování''- něco alespoň trochu dobrého na jinak temné věci. Snaží se být ke všem milý, hodně zhubnul a je pozitivní. A to všechno jenom kvůli tomu, aby skončila ,,odluka'' a on se tak mohl vrátit ke své manželce Nikki.

U dávného kamaráda se setká s Tifanny, která na tom také není psychicky úplně nejlépe, ale pomalu mezi nimi vzniká krásný zvláštní vztah, kterému rozumí jen oni dva.

Stále však visí ve vzduchu jedna zásadní otázka- vrátí se k němu Nikki?

Nad touto knihou jsem velmi dlouho váhala, ale jsem ráda, že mě nakonec mé knihomolské srdce přesvědčilo, abych si ji přečetla.

Autor Matthew Quick más seznamuje s Patem, který je po čtyřech letech tak trochu zmatený. Nevěří, že tam byl tak dlouho. Nebyl tam snad jenom pár měsíců? Kde je jeho oblíbený stadion?

Navíc musí řešit komplikovaný vztah s tátou, který s ním vůbec nemluví. Vlastně téměř s nikým. Mluví jedině, když jeho oblíbený tým vyhraje. Ano, jeho nálada se mění podle výher a proher.

I Pat se ovšem hodně změnil, nejenom jeho okolí. Zhubnul, je hodný a snaží se. Co by neudělal pro to, aby se jeho milovaná manželka vrátila?

Dokonce si kvůli ní psal i deník. Přišlo mi tak....hezké, že si dospělý muž píše deník, ve kterém popisuje své upřímné city k manželce a stále věří, že se k němu vrátí, jako malý kluk, který věří v superhrdiny.

Potom se objevila Tifanny a já si říkala, co tam dělá? Moc se neprojevovala, a proto jsem na ní neměla žádny názor. To se ovšem postupně měnilo. Stála jsem při ní, i když Pata hodně zranila. Chtěla mu přece pomoct!

Od Matthewa Quicka jsem nic jiného nečetla, ale tímto dílem si mě získal.Patří mezi mé nejoblíbenější knihy vůbec. A co myslíte- vrátí se Nikki, nebo se to vyvrbí úplně jinak?

A nezapomeňte- když se budete cítit sklesle, tak se podívejte na mraky. Určitě kolem nich uvidíte stříbrné lemování.

ZdivocelaReny
17.08.2014

Správně se píše před i za (co myslíte – vrátí se Nikki). Mezera se nepíše u tzv. spojovníku, např. okres Plzeň-sever ;).

Klára11
17.08.2014

Děkuju za komentář! :) Já vím, že se mají psát tři tečky namísto čtyřech, ale už dlouho píšu čtyři, protože.... Čtyřka je pro mě lepší číslo než tři- taková moje pověrčivost. :) Nicméně se omlouvám a děkuji za upozornění! :) a co se týče pomlček- kde má být správně mezera? Chtěla bych to vědět, abych nedělala zbytečné chyby. Děkuji. :)

ZdivocelaReny
16.08.2014

Knížka mě zaujala díky dvěma věcem - řešila psychické problémy hlavních postav a právě díky nim se v ní dali dohromady dva lidé, kteří by se jinak s nějvětší pravděpodobnosti minuli. Námět se mi líbil hlavně proto, že něco malinko podobného jsem zažila ve svém okolí ;).
A pak hlavně Patovo "Stříbrné lemování" - geniální. Jak ráda bych v něj taky tak neoblomně veřila!

Jinak, Nikki se do Patova života určitě vrátit nehodlala. Takže ne, podle mého názoru se nevrátila.

Co se samotné recenze týká, bylo by fajn příště vychytat chybky jako mezery za a před pomlčkou či za tečkou, tři tečky (...) namísto čtyřech - zkrátka psaní interpunkce ;).