Po dnešnej noci mi nevolaj

recenze

Po dnešnej noci mi nevolaj (2020) 5 z 5 / beatrica4102
Po dnešnej noci mi nevolaj

SIMONA ROŠKOVÁ - PO DNEŠNEJ NOCI MI NEVOLAJ

Autorka znovu trafila do tuhého! Ďaľšie srdce trhajúci príbeh, ďaľšie ťažké osudy...

Alkohol....tekuté zlo...ničiteľ veľa životov...

Vanesa to nikdy nemala ľahké. Matku mala alkoholičku, ktorá na prosbu manžela a dcéry sa nedala liečiť. Musela si zarábať na štúdium a jej najväčším snom bolo odsťahovať sa od matky.

"Prečo si vymenila rodinu za toho tichého, zákerného spoločníka, ktorého si sa stala otrokom?"

Jej otec to nezvládol. Veľmi sa na neho hnevám kvôli tomu, čo spravil! Nechápem takých ľudí. Mal na výber, ale on si vybral tú ľahšiu cestu, ktorá úplne dala na kolená Vanesu.

"Najhlbšie rany jej spôsobujú najbližší, nie ostrá čepeľ."

Vanesa ubližovala sama sebe. Našla si v tom upokojenie, keď si podrezávala ruky.
Získala dobrú prácu v kasíne, čo znamenalo, že mala viac peňazí. A ako to už vieme, peniaze človeka menia...
Zahodila lásku a priateľstvo. Dala sa dokopy so ženatým a bohatého milencom. Tým pádom jej osud bol spečatený. Veď vieme dobre, že takéto vzťahy sa nikdy neskončia dobre.

Na začiatku som ju veľmi ľutovala, držala som jej palce. Potom sa zmenila a takisto aj môj názor na ňu. Niekedy sa mi už hnusila... Zradila priateľstvo, lásku, ale hlavne samu seba! Veľakrát som si trhala vlasy kvôli jej správaniu. No napriek všetkému som ju vedela pochopiť. Zúfalo potrebovala cítiť, že ju niekto miluje. No ona sama nebrala ohľad na ľudí, ktorí ju vážne mali radi. Zahodila všetko pre lásku k nesprávnemu mužovi.

Koľkokrát sa dokáže človek znova postaviť na nohy a začať od znova? Veľa vecí sa dá v živote odpustiť, ale nie všetko! Po toľkých trápeniach a zradách si dokáže nájsť svôj pokoj?

Veľakrát sa človek ocitne v situácií, z ktorej si myslí, že niet cesty späť! Možno len ja som naivná, ale podľa mňa sa dá všetko vyriešiť! Netreba sa báť priznať si chyby a napraviť ich. Veď aj po tej najtmavejšej noci vždy svitá!

Na záver by som sem napísala úryvok z knihy, ktorý ma chytilo za srdce:
"Mama. Slovo, s ktorým sa obyčajne spájajú pozitívne pocity, láska, neha, teplo domova a život. Nie utrpenie, bolesť, žiaľ a smrť.
Mama. Slovo, pred ktorým nemusí byť prídavné meno, lebo znamená všetko.
Mama. Jednoduché slovo, za ktorým sa skrýva mnoho."