Otevřete své snové dveře...

recenze

První stříbrná kniha snů (2014) 5 z 5 / Jolilinka
První stříbrná kniha snů

Na tuto knihu jsem se opravdu velmi těšila, protože Drahokamy od stejné autorky mě opravdu velmi nadchnuly. A tak jsem se ke knize snažila co nejrychleji dostat a podařilo se mi ji vyloudit ze spolužačky :)

Kniha je Drahokamům velmi podobná, ne příběhem, ale styl psaní je naprosto stejný. Navíc byste se divili, kdybych měla vyjmenovat úplně všechno, co měla Olivia s Gwendolyn společného.

Příběh se mi četl velmi dobře, stejně jako u Drahokamů, a ani tentokrát nechyběly chvíle napětí, strastiplné chvilky, sympatické postavy, neobyčejně originální nápad, zábavné momenty, neobjasněné záhady a spousta dalších podobných věcí, které mě i na Drahokamech velmi zaujaly.

Liv Silbertová je opravdu neobyčejně podobná Gwendolyn, chováním, povahou, svými myšlenkami. Je to vlastně Gwennino vtělení, protože jsem v ani jedné postavě neviděla sebemenší rozdíl. Takže i Liv jsem si oblíbila a myslím, že to byla úžasná hlavní hrdinka.

Její mladší sestra byla také velice příjemná a oblíbila jsem si ji stejně jako Liv. Její sympatická povaha a charakter se mi velmi zamlouvaly, stejně jako neochvějná touha přijít na to, kdo se skrývá za Secrery.

Klučičí parta byla rozhodně úžasná, skvěle popsaná a celkově dokonale vytvořená, připitomělý Jasper, nesympatický Arthur, nedůvěřivý Grayson i dokonalý Henry: to je nepostradatelná partička, která se autorce opravdu povedla :)

Secrery byla ale rozhodně jedno z největších tajemství, ještě stále bádám nad tím, kdo by to mohl být. Mám sice už nějaká podezření, ale postav, které by se za Secrery mohly skrývat, je celkem dost, a nemůžu říct, že někteří by mi byli více podezřelí než jiní. A tak to stále zůstává záhadou, přestože jsem většinou schopná vyřešit jakoukoliv hádanku.

Co ale musím rozhodně pochválit, je obálka, je to rozhodně jedna z nejkrásnějších obálek, jaké jsem kdy viděla. Podobně jako u Divergence a ostatních dílů, i tady obálka láká k přečtení, i kdyby byla kniha sebehorší.

Celkově jsem velmi spokojená, děj byl napínavý, místy i trochu klidnější a já jsem se při čtení skvěle bavila. Komu se líbily Drahokamy, rozhodně neude zklamaný ani touto zbrusu novou sérií.