Opie a Mrňouska sú späť!

Nezkrotná říše (2023) 4 z 5 / Kiwi92
Nezkrotná říše

NEZKROTNÁ ŘÍŠE - Stacey Marie Brown

4,5/5

POZOR! MOŽNÝ SPOILER, PRE TÝCH, ČO NEČÍTALI 1 DIEL!

Joooo a je to tu, konečne som sa dostala k druhému dielu série Divoká říše A musím povedať, že to bolo ešte o malinko lepšie než prvý diel!

Kto nečítal prvý diel, tak možno túto recenziu vynechajte, je to totiž priame pokračovanie a určite si nechcete pokaziť zážitok a

Ako už vieme, Braxley sa dostane z väzenia, aby sa ocitla v ďalšom, síce oveľa prepychovejšom, ale stále vo väzení u nepriateľského fae Kiliana. Aj z tohto väzenia sa jej podarí uniknúť a vrátiť sa späť domov. Ale je to ešte stále jej domov? Zo všetkých nových odhalených tajomstiev jej ide vybuchnúť hlava. Kto je vlastne tým dobrým a kto zlým? Kde je ukrytá pravda? A aké prekvapenia ju ešte čakajú? (môžem prezradiť, že naozaj nečakané!)

Priznám sa, že mi najviac chýbali Opie a Mrňouska týchto malých nezbedov si nejde neoblľúbiť. Chýbali mi Opieho módne kreácie a Mrňouskyn sarkazmus a vztyčený prostredníček.

Čo sa týka samotného deja, myslím, že je o kúsok lepší než prvý diel, pretože autorka do neho naozaj dokázala vtesnať neskutočné množstvo akcie, čo ja zbožňujem, stále sa niečo deje a nenechá vás to ani na okamih vydýchnuť a od knižky sa odlepiť.

Stretávame sa so všetkými starými známymi, Brexley, ktorá je prekvapivo menej ufňukaná a otravná, než v prvom diele, čo naozaj cením sexi drsným Warwickom, ktorý je ešte viac sexi a drsný ako v prvom diele, ak to vôbec ide a milým a priateľským Cadenom, ktorý sa tu pekne vyfarbí, neznášala som ho už v prvom diele.

A prekvapivo je tu veľa nových postáv, ktoré do deja a niektorých záhad vnášajú doooooosť veľké svetlo, absolútne nečakané svetlo, že som vážne nechápala.

Všetko sa to začína neskutočne zamotávať a komplikovať a na konci zisťujem, že viem ešte menej, než predtým a to je na tom to najlepšie!! Som dokonale mimo a zmätená a samozrejmeotvorený koniec!!!! No to ma vie teda nasr**ť

Takže.. kedy budú ďalšie diely???

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Spalující přitažlivost v dystopické Budapešti. Druhý díl temné fantasy série. Brexley přežila strádání, mučení – a dokonce i Warwicka Farkase. Kvůli jeho zradě se stala zajatkyní Killiana, nádherného vládce budapešťských fae. B... více