Odstíny života

recenze

Odstíny života (2011) 5 z 5 / Spuffy
Odstíny života

Na tuto knížku pokukuji už taky nějakou tu chvilku. A už od prvních stránek mě příběh vzal do mých vzpomínek na dobu kdy jsem sledovala jeden ze svých oblíbených seriálů a to Buffy přemožitelku upírů. Znáte vůbec někdo tento seriál? Osobně u mě stále patří mezi ty jež si i teď ráda s chutí pustím. No abych se ale vrátila ke knížce. Postupně jsem si oblíbila nejen naší hlavní hrdinku, která si rozhodně nenechá hned všechno líbit a stoji si za svým názorem, ale i další postavy, jež si snad ani nejde nezamilovat a to tedy Gabea a Matta. Kdybych ale měla, alespoň troch nastínit samotný děj, aniž bych vám prozradila vše, tak zde najdete dívku jménem Alexranda, kterou po její smrti probudili k životu. Svět pro ni má však překvapující odhalení, je plný magie a ďábelských stvoření a to není jediné s čím se musí vypořádat. Učí se v tomto novém světě přežít a během jedné akce naráží na skupinu kluků, jež si říkají lovci. Sbližuje se s nimi a poznává více tento temný svět. Příběh má i svoji romantickou linku, no možná bych spíš měla říci romantický trojúhelník, i když zde naprosto sedí a je naprosto úžasně napsaný. Bavilo mě prožívat vše s nimi a rozhodne se vůbec díky jejich dialogům nenudila. Knihu jsem přečetla snad jedním dechem a už teď se nemůžu dočkat jejího pokračování a doporučuji asi všem a to zejména milovníkům série Lovci stínů.