Obrázky na dlouhé dívání

recenze

Karty pravé lásky (2017) / RenataP
Karty pravé lásky

Jednoznačnou výhodou těchto karet jsou obrázky. Lori Banks nakreslila nádherná malá díla, která by se uplatnila v pohádkových knížkách i příbězích o lidské duši. Ale na kartičkách dostávají rozměr příběhu, který si složíte podle toho, jaké karty si vytáhnete. Víly, bytosti krásné, něžné, výjevy jak z ráje, ale i romantizované výjevy z běžného života - líbí se mi. Ty obrázky jsou někdy skoro relaxační, jindy připomínají starý dobrý nádech cikánských karet se svou elegancí.

Dokonce jsem si našla i osobní stránky Lori Banks a pokochala jsem se jejími díly. Zdá se, že kartičky byly spíše něčím okrajovým, ale o to víc jsem pak prohlížela jednu vedle druhé s úžasem.

Pastelkový ráj
Miluju kreslení pastelkami a tak tady doporučím možná něco neobvyklého - z těchto karet se můžete dobře naučit kreslit. Z jednoduchého stylu, práce s barvami i stínováním se dá velmi dobře odkoukat, jak přesně co nakreslit a naučit se detaily, či také kreslit relaxačně, protože výzdoba každé karty je prostě dokonalá.

A k výkladu?
Paráda, protože karty jsou obsahově velmi plné, text je krásný, hladivý a přitom přesný a založený na psychologii jednotlivých situací a na našem rozpoložení, v jakém si kartičky vytahujeme. Souhlasím s autorkou, že se hodí pro chvíle, kdy chceme ve svém životě něco rozhojnit, zlepšit, prohloubit a potřebujeme tu jemnou podporu k ruce.
Renata