O ďáblovi z Andělských tarotových karet

recenze

Andělské tarotové karty (2015) / RenataP
O ďáblovi z Andělských tarotových karet
Andělské tarotové karty dostaly pěknou, poctivou, tlustou knihu s tvrdými deskami. Dozvíte se v ní nejen o oné zvláštní a něžné tarotové sadě, ale oba autoři se tu snaží udělat kolem tarotů takovou hebkou auru moudrosti, která není děsivá. Pravdou je, a s tím lze s Doreen v textu souhlasit, že klasické tarotové sady často děsí, karty typu Smrt, Věž, mečové vražedné karty nebo ty mincové a bídné, opravdu evokují negativní pocity a strach. A i když ve své hloubce nejsou negativní a mají hluboká poselství, tento prvotně daný význam prostě ovlivňuje tazatele a někdy i vykladače k takovým závěrům šmahem dělaným. Prostě se lidé opravdu velmi často nechají vyděsit prvoplánovým významem karty.

Doreen negativní karty vytahovala pryč!!!

A tady se dozvíte věci věru úsměvné. Třeba to, že než Doreen Virtue udělala své vlastní andělské karty, tak z těch klasických vyndala celou Malou arkánu a vyndala z Velké arkány ty negativní. A tak ji vznikla celkem láskyplná sada, kterou používala ke svým výkladům a výkladům pro své klienty. A možná právě tehdy začala přemýšlet o těch negativních a vznikly základy Andělské tarotové sady. Sady karet, ve které ty, jež jí v prvotní cizí sadě chyběly, spolehlivě poznáte. Mnohé karty jsou tu přejmenovány. Smrt je třeba přejmenována na Obnovu. Věž zase na Životní zkušenost.

Autoři se snaží z každé karty najít řešení

Je to asi i princip těchto karet. Najít opravdu hluboký význam každé karty. Protože v této knize je každé kartě věnováno opravdu hodně prostoru, dochází tu na nejrůznější úhly pohledu od astrologického, pohledu jistého archetypu nebo podle andělských čísel. Z každé karty tak lze dostat maximum i velmi jemných odstínů jejího významu a zamyslet se. Každá karta nabízí něco pozitivního a to i karty vyloženě negativní.

Nejvýraznější je toto utěšení bolavé duše právě u těch negativních karet. Pojďme se podívat třeba na tu vražednou Desítku mečů, která je prostě násilným ukončením stávajícího (a začátkem nového): V každém tarotu tu je ale znát silný nádech vraždy. Co s tímhle udělala Doreen?

„V tradičním tarotu si nikdo nepřeje tuto kartu ve výkladu vytáhnout. Uvážíme-li její obvyklé symbolické ztvárnění, není se čemu divit. Stejně jako u mnoha dalších karet barvy Vzduchu se však domníváme, že byla dosud interpretována mylně. Ačkoliv Desítka Vzduchu zcela jistě označuje nějaký konec, ve většině případů se jedná o konec očekávaný a možná dokonce i vítaný. Představuje velkou úlevu. Může v nás sice vyvolávat smutek, ale alespoň už je to konečně za námi a můžeme se posunout dál. Jakmile se přestaneme upínat na to, co bylo, můžeme začít tvořit krásný nový život, co leží před námi...

…V souvislosti s Desítkou Vzduchu je třeba zmínit ještě jednu věc: často ji provází poněkud dramatická atmosféra. To, že jste se s nějakým koncem smířili, ještě neznamená, že někdo jiný nebude tuto změnu prožívat úplně jinak.“

Kniha pro inspiraci!

Závěrem bych tuto knihu viděla jako skvělou jinou učebnici tarotu. Jemnou a vhodnou pro hebké rozjímání o kartách, o kterým dříve či později dojdete k závěru, že tudy cesta vede… že je to možná ten nejhlubší a velmi příjemný kanál informací k tarotovým kartám.

Autorka navíc dolaďuje kartu několika ukázkovými formacemi výkladů a velmi jednoduchým podrobným návodem, jak si své vlastní formy výkladů vymyslet a poskládat. A už u této pouhé činnosti budete pěstovat intuici na sto procent.

Prvotně nepříliš průhledné karty s touto publikací získávají naprosto jiný rozměr!
O autorech:
Doreen Virtue, Ph.D.,

je psychoterapeutka duchovně spolupracující s říší andělů a víl a autorka mnoha knih o andělském léčení. Léčení s anděly, Andělská terapie, Božská magie, Rady andělů na každý den, Léčivé zázraky archanděla Rafaela, Zázraky archanděla Michaela, Andělské rady pro šťastný život a mnoho dalších. Také její vykládací karty jsou zdrojem inspirace a štěstí milionům čtenářů po celém světě. Doreen se zabývá také emocionálními souvislostmi s nutkavým přejídáním, které probírala v báječných knihách Zbavte se svých kil bolesti, V zajetí jídla a řeší otázky kolem zdravého životního stylu.

Radleigh Valentine,

je mezinárodně uznávaný řečník, spisovatel, jasnovidec, rozhlasový moderátor a bývalý daňový poradce. Po odchodu ze světa financí se proslavil jako spoluautor velmi úspěšných Andělských tarotových karet. Radleigh dokáže pobavit i poučit zároveň. Má schopnost vtipně vyjádřit i ty nejsložitější myšlenky.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2015, www.synergiepublishing.com

Komentáře (0)

kniha Andělské tarotové karty recenze