Nový a desivý Fitzek. Cesta domov

recenze

Cesta domov (2020) / Lucia007
Cesta domov

Sama bola prekvapená, ako rýchlo sa mu zdôverila a porozprávala mu o násilí, ktoré zažívala v manželstve. Priťahoval ju, odkedy prvý raz začula jeho hlboký hlas a pozrela sa do jeho teplých, tmavých očí, ktorými na ňu hľadel tak, ako sa jej muž na ňu nikdy nepozrel. Otvorene, úprimne, láskavo.

Je tu nový bestseller Sebastiana Fitzeka. Ešte mrazivejší, strašidelnejší a chvíľami nebudete vedieť, čo si vlastne máte myslieť. Volá sa Cesta domov a základom je telefonická sprievodcovská služba....ktorá naozaj existuje. Našťastie, príbeh je fikciou a autor si všetko vymyslel. Alebo žeby nie?!

Je sobota, krátko po 22. hodine. Jules Tannbergová má službu na tiesňovej linke určenej ženám, ktoré sa cestou domov neskoro v noci boja a potrebujú počuť upokojujúci hlas. Jej upokojujúci hlas ich bezpečne prevedie cez nástrahy tmy – alebo v prípade núdze zavolá pomoc.

Jules ešte netelefonovala so skutočne ohrozenou ženou. Až dnes s Klárou. Mladá žena je vydesená. Myslí si, že ju prenasleduje muž, ktorý na ňu už raz zaútočil a v spálni napísal na stenu dátum ich spoločného rande.
Klárin deň smrti.
A ten deň sa o dve hodiny skončí.

Cesta domov je tajomný psychotriler, represívny a útočiaci na nervy, takže chvíľami vám nebude všetko jedno.
„Dobrý triler nás konfrontuje s vymysleným nebezpečenstvom a pritom cvičí našu empatiu. Na záver nás núti premýšľať aj o sebe. Ako by sme sa zachovali v extrémnej situácii? Násilie, a to je základná myšlienka tohto trileru, strháva masku z tváre. A verte mi, každý z nás ju nosí,“ tvrdí Sebastian Fitzek.

Aj preto rád hádže svojich protagonistov do studenej vody a s diabolským potešením sa prizerá, ako kopú nohami. Potešenie sa však rozplynie, keď voda z fikcie vyšplechne do reality. „Potom už podľa môjho názoru nie je vhodnou pôdou pre zábavu,“ dodáva.

LukBook
05.01.2021

Mluvíte o Jules jako o ženě, ale byl to muž....