Nikdy se nezamiluj do dívky s tragickou minulostí

recenze

Dublin Street (2013) / Julianne01
Dublin Street

Jocelyn se snaží zapomenout na tragickou minulost, chce zažít od znova. Z rodné Ameriky se přestěhuje do Skotska. Tam vystuduje universitu a začne psát svůj první román, vše se vyvíjí, jak nejlépe může. Joss dělají největší problémy mezilidské vztahy. Její minulost na ní zanechala velké stopy a stále ji pronásleduje. To je důvod, proč si od ostatních lidí snaží držet odstup a nechce si nikoho pustit k tělu. To se však změní jednoho dne v jednom taxíku...
Joss schání nové bydlení. Na cestě do jednoho z vyhlídnutého bytu se podělí o taxík s jením mužem. Mužem, který by mohl být tím, kdo ji zbaví všekerého strachu...
Na začátku to tak vůbec nevypadá. Arogantní namyšlenec, jehož Joss s úsměvem nazve „kvádro". Tento muž dokázal Joss několikaminutovou jízdu taxíkem pořádně znepříjemnit, ale proč se stresovat, jaká je pravděpodobnost, že ho potká znovu? V tomto případě opravdu velká. Jak se totiž za poněkud trapných okolností ukáže, Braden alias kvádro je bratr její nové spolubydlíci Ellie a navíc mu patří byt, do nejž se Joss před pár hodinami nastěhovala.
O tom, že mezi Joss a Badem přeskočila jiskra se nemusí diskutovat. To přeci Joss zvládne, problém je však v Brandenovi, ten se nechce za žádných okolností vzdát šance získat Joss.
Dokáže jeho nátlaku odolat, nebo mu podlehne?

Probodával mě pátravým pohledem, jako by se snažil dostat se mi pod kůži. O krok jsem ustoupila a on popošel blíž. „Slyšel jsem, co o tobě Ellie říkala. A taky vidím, jak se chováš ke mně. Snažíš se nic neprozradit.“
Tak prr. „Ty děláš totéž. Nic důležitého o tobě nevím.“
„O mně není těžké něco se dozvědět.“ Rychle se na mě usmál. „Ale ty… Myslím, že jsi uhýbání a sebeovládání povýšila na umění.“
Přestaň mi provádět psychoanalýzu. Protočila jsem oči v sloup. „Myslíš si, že házení utěrkou je příklad mé vyrovnanosti?“
Zasmál se hlubokým, rezonujícím smíchem, který mě celou rozechvěl. „Máš pravdu.“ A potom po mně opět vrhl ten pohled, jako by mi klouzal dlouhými mužskými prsty do kalhotek. „Dnes večer ti to moc sluší.“
Při té pochvale jsem zrudla. Ušklíbla jsem se. „Tvojí přítelkyni taky.“
Braden po mé jedovaté poznámce ztěžka vzdychl a zvedl z barového pultu několik sklenic. „Nic jsem tím nemyslel, Jocelyn. Byl to jen kompliment.“
Ne, nebyl. Hraješ si se mnou.

Po téhle knize jsem toužila už dlouho. Jak obálka, tak anotace mě zaujaly na první pohled. Když jsem ji dostala k Vánocům od své kamarádky, byla jsem štěstím bez sebe. Věděla jsem, že tento příběh bude něco speciálního a to také opravdu byl. Kniha mě dokázala rozesmát i rozbrečet, tato kombinace je vždy nejlepší!

Joss si prošla svým vlastním peklem. Démoni minulosti ji stálé provázejí, bojovat s nimi není však nejjednodušší. Braden si také zažil své a je odhodlaný zbavit Joss jejích strachů. To však není tak jednoduché. Joss si za každou cenu nechce přiznat, že by k Bradenovi mohla chovat hlubší city, proto se ho snaží od sebe odrazovat, jak nejlépe může. Neví, však, jak Braden dokáže být vytrvalý, a že to za každou cenu to nechce vzdát.

Dublin Street se řadí mezi erotické romány. Nečekejte však typickou eroťárnu. Pár peprnějších scén se v knize objeví a dodá tomu šťávu. Ale přeci jen tahle kniha je o něčem jiném. Je o hledání sebe sama, o tom, že i těm největším démonům se dá čelit, když máte vedle sebe někoho, kdo vás miluje a podporuje vás.

Vztah Joss a Bradena byl jedinečný. Takový pár jsem již dlouho nevyděla, nebo o něm četla. Braden Joss vzdát, bojovat o ni. To bylo něco, co mne chytlo za srdce. Jejich společné scény jsem hltala, způsob, jakým čelili nástrahám života, nenechal ani jedno mé oko suché. Takhle si přestavuji ideální pár se vším všdudy.
byl naprosto úžasný, to jak se za každou cenu nechtěl

Během celého příběhu se dovídáme o Jocelyně děsivé minulosti, dozvídáme se, co se opravdu stalo a jak ji to poznamenalo.

Příběhu dodávalo jiskru místo děje. Edinburgh - hlavní město Skotska mne uchvátilo. Již dlouhou dobu
se toužím podívat právě do Skotska a tato kniha mě nalákala ještě víc. Nikdy dřív jsem nečetla knihu odehrávající se v této malebné zemi.

Co mě dostalo nejvíc, byl konec! Ach, to bylo tak nádherné. Vím, že epilogy ve stylu o pár let později se mohou zdát někomu jako klišé. Já si však nemůžu pomoc, tyto pasáže si mě vždy získají.

Dublin Street je prvním dílem stejnojmené série. Druhý díl s názvem London road by u nás měl vyjít toto léto. V lednu letošního roku vyšla ve světě již třetí kniha Before Jamaica Line, další díl by se měl jmenovat Fall from India Place, vydání je naplánováno ještě v tomto roce. Tím to ani zdaleka nekončí. Samantha píše dál, má v plánu i pátou knihu, ještě s neznámým názvem. Mezitím doplňuje sérii různými novelami, například o Joss a Brandenovi, nebo o vedlejších postavách této knihy.