Neptunův syn

recenze

Neptunův syn (2012) 5 z 5 / Ketesh
Neptunův syn

Jestliže jsem u Proroctví napsala, že jsem s jeho četbou váhala u této knihy to napsat nemůžu. Po přečtení prvního dílu z této série jsem se nepopsatelně těšila na to, až se k dění opět připojí k ději, což se samozřejmě dalo podle názvu čekat. A mé přání se mi splnilo a velký hrdina je zpět, i když bohužel bez paměti...

Strýček Rick se opět vytáhl s perfektním prostředím, do kterého příběh knihy zasadil. Prvně se seznamujeme s táborem Jupiter a novými hrdiny. Úroveň knihy Rick opět udržel, příběh, jazyk to vše je naprosto perfektní.

Číst knihu samostatně, bez znalosti Percyho, tak ji považovala za naprosto špičkovou. Avšak takhle, jako znalkyně Riordanových knih a Percyho jsem byla mírně zklamaná příběhem. Upřímně, Percy bez paměti není úplně náš starý známý Percy... Nechápejte to však špatně, knihu nikterak nehaním, jen jako fanoušek bych měla pár výhrad. Knihu jsem i tak četla s velkým nadšením a přelouskala jsem ji během jednoho dne (škoda, že jsem si to jen špatně načasovala, že nebyl nikterak deštivý, ale nádherně slunečný).

Abych jen nehudrovala velice musím pochopit Rickovo kreativitu s jakou si do svých příběhů dokáže začlenit staré báje, legendy a příběhy. Je to zkrátka něco neuvěřitelného. Taky jsem si velice oblíbila nové hrdiny, Frank a Hazel mi přirostli k srdci, stejně jako dříve hrdinové a hrdinky z tábora polokrevných. Jejich charaktery jsou něčím velice vyjímečné stejně jako postava hlavní vedoucí tábora Jupiter - Reyny.

Co se týče obálky jsem mnohem spokojenější, než jsem byla u Proroctví, kde mi obálka vůbec nesedla. Přeci jen je zde zajímavá a dobře tématicky laděná vzhledem k obsahu knihy.

Ať už fanoušek polokrevných nebo jen náhodný čtenář této knihy se nejspíš jen tak bez problémů neskončí se zakončením knihy, která je ukončena těsně před dlouho očekávaným setkáním hrdinů z obou táborů. Přiznávám, že jsem v okamžiku dočtení byla nesmírně ráda, že další díl knihy na mě čeká už v knihovně a to stejné doporučuji i ostatním čtenářům. Nepouštět se do druhého dílu, pakliže třetí na Vás nečeká v knihovně.

Můj celkový dojem s knihy byl .. no, byla jsem velice ráda z návratu Percyho, pokračování celého příběhu, literární úrovni knihy, ale mírně mě zklamal děj samotný a napínavé ukončení. Hodnotím samozřejmě pěti hvězdičkami i přes ty drobné výhrady: jazyk, literární úroveň a propracovanost celku to všechno vyváží.