Nemusíš

recenze

Nemusíš! (2020) 4 z 5 / eva3992
Nemusíš!

Můžeš se do nekonečna starat o rodinu. Být matkou, manželkou i hospodyní. Můžeš čekat, až se někde uvnitř tebe objeví lvice, která čeká na lákavé sousto. Můžeš studovat, jen pro to, že si to přejí Tví rodiče. Můžeš, ale věř, že taky nemusíš!

Kniha vypráví o čtyřicetileté Katce, která neví, co se sebou. Chce být tou, která se nejlépe stará o rodinu, ale také chce něco pro sebe. Je ráda, že má dobrou práci, ale raději by pracovala tak, aby ji to skutečně bavilo. I když ví, co by si přála, bojí se, jak by to přijalo její okolí a její rodina.
Druhou hrdinkou je Marie, slečna něco po dvacítce. Studuje vysokou školu, protože se to od ní očekává, ale její plány jsou jiné a ona chce udělat vše pro to, aby ji vyšly. Během roku na ní čeká tolik překvapení a ne vždy pozitivní, že se mladá a sebevědomá slečna začne měnit na nerozhodnou.

V této knize se spoustu z nás najde, každá jen někde, ale rozhodně ten Váš kousek tam prostě bude. Je to kniha ze života, o běžných radostech i strastech, u které se zamyslíte nad sebou, ale i zasmějete a třeba i trochu popláčete. Kniha je napsána neskutečně čtivě. Trošku jsem měla problém jen na začátku, kdy mi byla jedna z hlavních hrdinek nesympatická, ale už po chvilce se to otočilo a já knihu v podstatě nemohla odložit a chtěla jsem být s Katkou a Marií společně v jejich příběhu. Moc jsem jim oběma fandila, aby vše zvládly.

V příběhu najdete spoustu současných témat, ať už rodina, dospívající děti, ztráta zaměstnání, stalking, láska, závislost. Je to krásná, milá a čtivá kniha. Doporučuji ji všem, co mají rádi příběhy ze života. Rozhodně je vhodnější spíše pro čtenáře 20+, protože je dobré mít k této knížce už něco odžito.

Ještě nesmím zapomenout na obálku, která je prostě nádherná a myslím, že přesně naláká na to, co Vám kniha předá.

Ať už Vám je dvacet, čtyřicet nebo třeba šedesát, nikdy neberte ohledy na to, co se od Vás očekává, ale udělejte to, co chcete Vy sama! Je to Tvůj život a NEMUSÍŠ dělat to, co od Tebe ostatní očekávají!

4*/5*

Komentáře (0)