Nečekejte slunečnou pohodu na Mallorce...

recenze

Dcery hněvu (2021) / eva3992
Nečekejte slunečnou pohodu na Mallorce...
Tento krimiromán nás zavede na slunnou Mallorku, ostrov, který vybízí k pohodě a odpočinku. Ten však nečeká na majora Toniho Moralese. Sám si myslel, že když nastoupí na tamější oddělení vražd, tak ho čeká pohodová služba, ale opak je pravdou. Hned od prvního dne musí řešit záhadnou vraždu devadesátileté jeptišky. Podezřelá žena zmizí beze stopy. Druhá vražda na sebe nenechá dlouho čekat a vypadá to, že spolu obě souvisí. Navíc na povrch vyplouvají tajemství, která ovlivní nejeden lidský osud.

Jelikož je to první díl ze série Vražedná Mallorca, připravte se na to, že nás čeká seznámení se spoustou postav, a tedy spousta nových jmen. Trošku mně dělala problém španělská jména, která mi nejsou tak blízká, tak se mi občas pletla. Ale jinak se kniha četla sama.

Tahle knížka se zdá jako obyčejná detektivka, ale není to pravda. Ukrývá v sobě velice zajímavé historické téma. Budu tajemná, víc Vám k němu neřeknu, abych neprozradila nějaký spoiler. Ale každopádně jsou to události, které ovlivnily životy spoustě lidí ve Španělsku. Když jsem o něm četla první knížku, tak jsem si říkala, že nutně potřebuji další s podobným tématem. Bylo to tedy příjemné překvapení a kniha si mě o to víc získala.

Příběh se odehrává během několika dnů, tak to mám ráda a kniha má díky tomu spád a skvěle se čte. Navíc je akční a stále se zde něco děje a nejsou zde žádná hluchá místa. Dalším plusovým bodem pro to, že se kniha dobře čte je, že major Toni je normální chlap, žádný namyšlený frajírek, ale velký sympaťák, tak se za ním rádi vracíme. A také mě hodně bavilo prostředí Mallorky, kde se celý příběh odehrával.

Při čtení jsem si říkala, že je to přeci jasné, jak to bylo a kdo byl vrahem, ale autorka překvapila a ke konci příběh ještě pěkně zamotala a moje teorie se rozpadla jak domeček z karet.

V knize zůstalo několik tajemství, díky nimž se můžeme těšit na další díly série a věřím, že si s nimi autorka pospíší.

Myslím, že hodnocení 4,5 hvězdičky na Goodreads mluví za vše a pokud máte rádi kriminálky se zajímavým tématem, tak tuto knihu si určitě nenechte ujít.

Komentáře (0)

kniha Dcery hněvu recenze