Napětí od začátku do konce

recenze

Matčina panenka (2021) 5 z 5 / BohyněKuchyně
Matčina panenka

Miluju thrillery, u který jsem napnutá jako struna a nemůžu přestat číst. Takhle přesně to bylo s knihou Matčina panenka. Perfektně vykreslené pocity mladé Mirabelle, kterou vězní její Matka v domě se zatlučenými okny. Téměř máte pocit, že jste v domě zavření i vy. Všechno tohle Mirabelle nepřipadá nijak zvláštní, až doby její puberty. Tehdy se všechno změní. Matka, i Mirabelle samotná. Navíc si Matka přivede domů novou živou panenku a Mirabelle tak znenadání dostane malou sestru. Vidí, že nic nebude jako dříve a začne mít strach, že se jí Matka brzy zbaví. Útěk z vězení je asi logické vyústění sporů s psychicky narušenou Matkou. Ale nic není tak snadné a hon na Mirabelle je napínavý a plný zvratů. Několikrát se bojíte o život obou holčiček a nevěříte tomu, že někdo může být takový blázen a tohle provádět. Vždycky, když svitne malá naděje, že si šikovná Mirabelle poradí nebo že jí pomůže někdo zvenčí, tak se všechno zase obrátí a hon pokračuje dál. Máte pocit, že Matka je jako kočka, že má devět životů a že to už snad není ani možné! Jasně, je to fikce, ale zatraceně realisticky napsaná tak, že vás velice lehce vtáhne do děje. Podle mě perfektní knížka pro všechny milovníky napětí.