Jak velká může být otcovská láska?

recenze

Esterčini otcové (2021) 5 z 5 / BohyněKuchyně
Esterčini otcové

Knihy z období druhé světové války patří v poslední době mezi mé oblíbené. Ať už se v této době odehrávají celé nebo jen jejich část. Člověk se musí zamyslet nad tím, jak jednoduchý život dnes většina z nás má, ve srovnání s tím, co museli řešit lidé v době války. Ester je malá židovská holčička, jejíž život je plný náhod, které ji zachrání. Když se její otec Josef musí rozhodnout a zajistit jí život v cizí rodině, jen aby ji ochránil před odjezdem do koncentračního tábora, tak doufá, že se zase brzy shledají. Ani nemůže tušit, že v Lidicích ji na dlouho neochrání. Ester tak v krátké době opět mění rodinu a pod novým jménem, Šárka, se dostává do rodiny nacistického soudce Wilhelma Lange. Ten má se svojí ženou syna a další děti mít nemůžou. Malá česká holčička z Lidic má tu správnou barvu očí i vlasů a tak Ester znovu mění jméno, a tentokrát se jako Lotte stěhuje do Německa. Knížka popisuje celý život Ester, její stěhování, život v Německu, lásku k německému otci a samozřejmě také chvíle, kdy se dozví o svém původu nejen ona, ale také její nová rodina. A vy napjatě čekáte, kdo z její rodiny přežije a jestli k sobě nakonec najdou cestu. Krásně napsaná kniha, která je velice čtivá. Dostane vás do prostředí druhé světové války, ale především vám přiblíží jak silná může být láska otce, vlastně otců, k jejich dceři.