Na stejné vlně

recenze

Na stejné vlně (2014) 5 z 5 / Safienka
Na stejné vlně

Mám ráda knihy od Alexandry Potter, proto když vyšla její poslední, tak jsem se čtením neváhala. Obálka, anotace a samotná autorka svědčí o tom, že ani tentokrát se nudit nebudu.
Příjemný příběh, který skrývá několik postav, které se celou knihou proplétají. Jakýmsi pojidlem je rádiový seriál o lásce, zklamáních a nadějích – Na stejné vlně.
Hlavní hrdinkou románu je Grace, která se kdysi zamilovala do Jimiho a nyní by se ráda vdala za Spencera. Má pocit, že být svobodnou ženou je špatné řešení , a proto se tomu snaží zabránit. Jimi by se taky rád oženil, ale nedostane k tomu šanci. Osud či život tomu chtěl, aby se opět setkal s Grace a vyřešil si s ní jejich vztah. Spancer, trochu nudný a jednotvárný právník, který to prostě jinak neumí. A hlavně už se evidentně ženit nechce. Rhian, Gracyina kamarádka, je matkou samoživitelkou, která se snaží najít toho právého nejen pro sebe, ale i pro svého syna Jacka. Bohužel má pocit, že jí v tom brání její postava a ne tak zajímavé záliby. Dále tu máme Maggie, vtipnou a šarmantní ženu před důchodem, která se rozhodne poprat s ránami osudu po svém. Snaží se být nad věcí a užívat si všeho dokuď to jde. V poslední řadě tu máme Cliva, kterému je věnováno nejmíň, přesto tuto šestici uzavírá. Doktor, který pro sebe chce taky kousek toho štěstí a spokojenosti. 6 životů, 6 osudů a 6 různých pohledů. Všichni se vezou na stejné vlně, která míří do země lásky.
Možná by tento ne až tak zajímavý příběh čtenáře odradil, ale autorka si s ním poradila velice čtivě. Takže mu určitě dejte šanci. S osudy zmíněných hrdinů si hraje bravurně. Díky vzpomínkám se dozvídáme důležité okamžiky z minulosti a spolu s hrdiny je prožíváme znovu. Ovšem některé informace zjistíme až na samotném závěru. Musím uznat, že jsem se zpočátku hůř začítala, ale nakonec jsem si na styl vyprávění a střídání vypravěčů zvykla. Řekla bych, že se mi to snad i zalíbilo. Nenápadné vsuvky a komentáře děj oživují a dávají mu ten správný nádech. Každý hrdina se postupem času vyvíjí a my o něm máme možnost zjistit víc a víc informací. Též se mi líbily humorné přirovnání a scénky, které mi zpříjemnily několik chvilek. Na závěr se můžete těšit, protože je omotán tou správnou mírou napětí.
Jinak samotná linie příběhu není nijak extra originální. Romantický příběh jako každý jiný. Přesto jsem ráda, že jsem si ho měla možnost přečíst. Děkuji autorce a těším se na nějaké její další dílo.

Na stejné vlně Na stejné vlně Alexandra Potter

Taky jste kdysi v mládí potkala někoho, do koho jste se bláznivě zamilovala, ale pak se vaše cesty rozešly a už jste se nikdy neviděli? A kolikrát vás napadlo, jak by se život vyvíjel, kdybyste měli víc času se poznat? Jenže láska... více