Mrtvá na pranýři - šokující detektivka z Česka

recenze

Mrtvá na pranýři (2018) / Joseef
Mrtvá na pranýři - šokující detektivka z Česka
Dostala se mi do rukou kniha s titulním názvem „Mrtvá na pranýři“, a už podle názvu jsem se domnívala, že tato detektivka bude opravdu drsná, a jak jsem se přesvědčila, můj prvotní předpoklad byl správný!
Hlavní dějová linka příběhu se odehrává na Šumavsku, a to v krásném malebném prostředí. Poklidný běh všedních dní něco strašného naruší, a tím rušivým faktorem je dvojnásobná vražda.
Zde je příklad kontrastu: poklidné městečko a dvě vraždy.
Došlo k tomu, že někdo chladnokrevně zabil mladou neškodnou učitelku a nenápadného ředitele vlastivědného muzea …. Šumavští obyvatelé se tak rázem začínají všichni do jednoho osočovat a podezírat, a místo dříve klidné Šumavy, se rázem nacházíte v tak trochu jiné Šumavě, kde strach a podezření číhají na každém rohu… a kdo že tyto vraždy objasní? No přece Mikuláš Kameník, který má pro vypátrání vraha dva velké důvody: nejenže chce ochránit lidi na Šumavsku, nýbrž chce ochránit taky se sebe a svoji přítelkyni Lucii, protože vrah používá opravdu hrůzné metody …. A co víc: nezalekne se ničeho.
Chtěla bych tuto knihovnu doporučit všem, kteří mají rádi detektivky, a to i ty české.
Závěrem si dovoluji citovat ukázku z knihy. „Je to blb a za svoje hříchy bude pykat.“
„Nemluvte mi tu o hříchu.“
„ Nebuďte sakra pořád tak připosraný.“
„ Už vás mám ale dost,“ zavřeštěl.
Pokud si chcete v těchto horkých dnech přečíst českou detektivku bez cizích jmen a odehrávající se v našem prostředí, rozhodně vám knihu „Mrtvá na pranýři“ mohu doporučit.
Děkuji nakladatelství MOBA za poskytnutí recenzního výtisku.

Komentáře (1)

kniha Mrtvá na pranýři recenze

BoubelkaLulu
19.08.2018

Ja jsem teda sokovana uz jen z toho obalu. To nejake nakladatelstvi ma odvahu jeste v dnesni dobe vydavat takove hruzy? Autor grafickeho navrhu byl asi sjety ketaminem hi hi. Jo a jeste jsem se chtela zeptat, kde je ta recenze? Napsal jsi o cem to bylo a pak uryvek z knihy. Kde je ale ta recenze?