Mrazivý thriller

recenze

Mráz (2015) 5 z 5 / Hell_Rihova
Mráz

Jednoho dne, zdá se, že pro pracovníky elektrárny by to měl být den jako každý jiný, najdou až na samotném konci lanovky, nahoře u vodní elektrárny dva muži mrtvolu koně. Kůň nemá hlavu a jaksi odříznutou kůži, že to vypadá jako by měl křídla. Vyšetřovatel Martin Servaz z Toulouse vyšetřuje brutální vraždu bezdomovce, kterou měli spáchat čtyři mladí kluci. Servaz je naštvaný, že ho z případu odvolají jen kvůli nějaké vraždy koně. Vyjde najevo, že tento kůň není jen obyčejný valach, ale že patří místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Chtěl se mu snad někdo pomstít? Co je to za člověka, který by mohl ublížit nevinnému zvířeti? Na místě činu se najde DNA jednoho z nejnebezpečnějších vrahů a sexuálních deviantů vůbec, Jiliuse Hirtmana, který je zavřený v místním Wargnierově institutu. Jenže všichni tvrdí, že institut je tak dobře zabezpečený, že se z něj někdo jen tak nedostane. Takže jediné vysvětlení je, že by byl Julian natolik vynalézavý aby překoval veškeré bezpečností opatření, nebo má uvnitř nějaké komplice. Jenže koho? Do pátrání na vlastní pěst se pouští psycholožka, která je v institutu nová a ihned od začátku se jí na institutu a lidech, kteří v něm pracují, něco nezdá. Jeden z jejích kolegů opatrovníků jí říká, aby se měla na pozoru, že institut není takovým místem, jakým se zdá.

Čtyři dny po nálezu koně se najde něco horšího než je mrtvola koně. Mrtvola muže zavěšeného z mostu za nohy. Muž má na sobě černý nepromokavý plášť a vysoké boty, jinak je úplně nahý. Našel ho mladík, který podniká výlety do hor, tudíž je jasné, že muž byl nalezen na poněkud odlehlém místě. Nastane otázka, jestli vražda muže nějak souvisí s vraždou koně. Martin Servaz se se svou kolegyní Íréne a dalšími členy týmu pouští do vyšetřování. Ovšem nikdo z nich netuší, co všechno jim vyšetřování přinese a že je v nebezpečí víc lidí než si mysleli.
Thriller, který četl snad každý milovník tohoto žánru. Já jsem se ke knize dostala až teď, protože v knihovně měli vždycky jen jeden díl a já jsem si řekla, že když už je chci číst, tak si přečtu všechny najednou. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a pokračuji i v dalších knih. Něco takového jsem už dlouho potřebovala, protože miluju thrillery, detektivky, napínavé příběhy a to všechno mi kniha splňuje. Sice mi trochu vadily sáhodlouhé rozhovory nebo popisování věcí, které s vyšetřováním úplně nesouvisely, ale i tak se mi příběh moc líbil a těším se na další díly.